Domů » Bleskovky » Nokia a její tajemný tablet s Windows RT: Na internet unikly fotografie zrušeného prototypu

Nokia a její tajemný tablet s Windows RT: Na internet unikly fotografie zrušeného prototypu

V internetových diskuzích se to už nějaký čas hemží spekulacemi na adresu připravovaného tabletu s Windows 8/RT ze stáje společnosti Nokia. Ty se nyní, zdá se, potvrdily. Světlo světa totiž spatřily fotografie chystaného zařízení, jehož vývoj byl ale údajně předčasně ukončen.

Podle uniklých specifikací mělo být vybaveno operačním systémem Windows RT, procesorem NVidia Tegra 3 s taktem 1,3 GHz, 2 GB operační paměti, HDMI-Out, USB a dokonce i slotem na SIM kartu.

Není jasné, proč (a zda skutečně) se firma nakonec rozhodla chystaný tablet zaříznout. Některé názory mluví o dnes už zastaralém chipsetu Tegra 3, nás jako možný důvod napadají i obecně nízké prodeje tabletů s Windows RT. Třeba Nokia nakonec sáhne po architektuře x86 od Intelu a plnohodnotném systému Windows 8. Nám by se pak takové zařízení moc zamlouvalo. A co vám?

Miroslav Havlíček

7 komentářů

 1. Klasicka RT placka.

  Kedy už budú modely s novým Atomom?

 2. Proč se pořád všude píše „unikly fotografie“. Ty rozhodně nikde nikomu neunikly.

 3. Psal jsem to už dávno a tak to zopakuji: Věřím, že je Nokia schopná vydat vysoce kvalitní Win 8 tablet, ale doufám, že v nejbližší době to dělat nebude.

  Teď by se měli soustředit zejména na WP8 telefony a tlačit je co se dá. Ač prodeje stoupají, takového giganta, jakým je Nokia neuživí těch pár desítek milionů prodaných WP telefonů, co prodají nyní. Je potřeba prodávat víc, chrlit novější modely.

  Až (jestli) budou mít zase stabilní pozici na trhu, tak ať si klidně experimentují s tablety. Rád si od nich kvalitní tablet koupím, pokud bude mít zajímavé parametry, ale radši chci vidět kvalitní telefony za rozumné peníze.

  • Onq už nokiq predala cez 10 milionov WP telefónov? A načo má chlit ďalšie modely keď sa moc líšiť kvôli MS nemôžu (jedine ten EOS)

  • Liší se celkem dost. Provedením, zpracováním, technologiema a zejména podporou.

   Čím se může lišit Samsung? Ještě více zprasené dobastlené GUI než ostatní a více jader. Taky toho nezvládnou víc…

  • Nerozumies…ako sa môžu líšiť ďalšie modely Nokie od tých predošlých? Nijak (viac minimálne rozdiely medzi 925 a 920). Technológie resp. parametre (chassis) musí najprv povoliť MS. Podpora a zpracovania? Tá snáď u Nokie dufam nieje rozdielna u high end modelov alebo nie? Takže ostáva len mierna úprava dizajnu + PureView. Takže kým sa nepohne MS s restrikciami, tak pre Nokiu je zbytocne investovať do ďalších modelov, ktoré sa od predošlých moc líšiť nebudú. To je to čo ostatní vyrobci práve kritizujú u WP, že je pre nich zbytočne dávať na trh ďalšie modely, keď sa od posledných moc líšiť nebudú(kým MS nejaké väčšie zmeny nepovolí).

   Čo sa týka Samsungu tak ten má v tomto u androidu voľnú ruku. Stále je lidrom v nasadzovaní technológii, ma voľnosť v úprave hardware aj software, paradoxne kašle na zmeny v dizajne u svojich modelov (ale to už je jeho chyba, tam mu android nebráni)

  • HW rozdílnost je pozůstalost z dob minulých, kterou vyznává dnes již jen Android. HW je dnes již natolik výkonný, že je třeba hledat jiné způsoby jak se odlišit. Masa lidí stejně na HW parametry moc neslyší.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).