Domů » Bleskovky » Nokia 9 PureView odhaluje své kódové jméno. Poběží na Androidu 9.0 Pie

Nokia 9 PureView odhaluje své kódové jméno. Poběží na Androidu 9.0 Pie

Už v letošním roce měl být představen smartphone Nokia 9 PureView, nakonec se však společnost HMD Global rozhodla premiéru oddálit na příští rok.

Nokia 9 na neoficiálním renderu (zdroj)

Opožděná Nokia 9? HMD Global nemá kam spěchat, značce se daří i bez ní

Telefon bude pohánět čipset Qualcomm Snapdragon 845, ten ovšem bude v příštím roce generaci starý. Nová Nokia má zaujmout něčím jiným – pětičočkovým fotoaparátem značky PureView na zadní straně, kvůli kterému byla údajně odložena. Nikoliv však zrušena; nejnovější zmínka se objevila v metadatech na testovacích serverech firmy FIH Mobile, která telefony Nokia vyrábí.

Podle kódu nese Nokia 9 PureView kódové označení Olympic, což je poněkud příznačné označení; symbolem Olympiády je pět kruhů, které by v případě chystané Nokie představovalo pět čoček fotoaparátu na zadní straně.

Kód také potvrzuje, že na nové Nokii poběží Android 9.0 Pie, což je vhledem k premiéře až příští rok vcelku očekávatelné.

NOKIA 9: 360 renders [EXCLUSIVE]

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Nokia 6.1 už se to stahuje A 9 Pie(v3.260)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).