Domů » Bleskovky » Nokia 8 dostává Android 8.1 Oreo. Jaké jsou novinky?

Nokia 8 dostává Android 8.1 Oreo. Jaké jsou novinky?

Společnost HMD Global to myslí s aktualizacemi telefonů Nokia vážně – její zatím aktuální vlajkový model Nokia 8 dostal Android 8.0 Oreo na konci loňského listopadu, a nyní povyšuje na Android 8.1.

S touto desetinkovou aktualizací o velikosti cca 1,5 GB dostává telefon několik nových funkcí – nové menu nastavení, přepracovaný dialog vypínání telefonu, nová navigační tlačítka spořiče baterií, ukazatel stavu nabití Bluetooth příslušenství a nejnovější únorový balíček bezpečnostních záplat.

HMD musíme za příkladnou aktualizační politiku pochválit, updaty pro své Nokie vydává jako na běžícím páse, a evidentně to jde i bez podpory Projectu Treble.

Recenze Nokia 8: navrátí značku na výsluní?

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

10 komentářů

 1. Jak je to s tím ukazatelem stavu nabití BT příslušenství? Huawei Mate 10 Lite s Nougatem tohle zvládá…

 2. Minoritní update 1,5GB? Wow, asi borci z Číny neumí inkrementální update:)

  • Co to placas za nezmysly? Si ty vobec svojpravny?

  • Uf, tak se nauč ty pojmy pls, tohle unavuje. Lidi používejte toho strýčka Google, ať tady nemusíme duplikovat jeho přínos.

  • TCL zvláda?

  • To jeho bazarove TCL nevidelo jedinej update, proto je tak prekvapenej a desi se ze s 8GB ulozistem by mel problem.

 3. U mého iPadu má každý update obdobnou velikost a často nějakou změnu ani nepostřehnu.

 4. Keďže mi na moju Nokiu 8 prišla februárová aktualizácia včera, tak počítam niekoľko dní než sa mi objaví táto. Ono má byť toho viac v 8.1 hlavne pod kapotou. Hlavne citeľné zrýchlenie systému na úroveň 7.1 Keďže som hneď aktualizoval na Oreo, neviem posúdiť rýchlosť na nugate. Super. Teším sa.

  • To zrychlení by bylo super, čistá osmička se mi v Nokii 8 občas docela zadejchává.

 5. Víme, kdy se ten update uvolní i pro český OTA? :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).