Domů » Bleskovky » Nokia 3310 poběží na platformě Series 30+

Nokia 3310 poběží na platformě Series 30+

Již zítra bude mít svoji premiéru novodobá Nokia 3310, která bude inspirována 17 let starou legendou, avšak přidá jí modernější výbavu, jako je například barevný displej. Další nové skutečnosti odhalil @evleaks.

3310

Nová Nokia 3310 má být designový mix mezi původní 3310 a Nokií 150, což vůbec první telefon představený společností HMD Global Oy (více informací). S tímto telefonem má také chystaná novinka sdílet známé prostředí Series 30+, tedy uzavřenou platformu bez možnosti doinstalování dalších aplikací, snad jich tedy výrobce přidá co nejvíce do základu.

Poslední známou informací je, že nová Nokia 3310 přijde v mnoha barevných kombinacích a kryty bude navíc možné vyměnit. Telefon bude představen zítra odpoledne, jeho očekávaná prodejní cena je 59 EUR (1 600 korun).

xiaomi-beryko-mwc

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

  1. Tomu říkám výhra. To prostředí je hrozné. Před pár dny jsem to psal jinde. Sháněl jsem 80ti leté paní náhradu za 3110. Byla zvyklá na Nokii, tak jsem ji koupil Nokii 150 v očekávání minimálně stejné kvality a ouha. Tlačítka jsou přímo hrozná, jejich citlivost je sem tam nějaká. To 4 směrné tlačítko je snad ještě horší. No a systém, v tom se nevyzná snad ani Andriďák. Jak je Nokia 3310 ergonomicky přívětivá a jednoduchá na ovládání, tak Nokia 150 je opak. Jestli to bude ve stejném duchu……

    • Sice můžeme ještě doufat, že po mechanické stránce to nebude taková tragédie jako většina nových tlačítkových telefonů od Nokie/Microsoftu. Po stránce software to nebude žádný zázrak. 30+ je vůbec jedno z nejhorších rozhraní telefonu které kdy kdo udělal.

  2. nejaky tlacitkac potrebuju takze ho pujdu zkusit. pokud tam ovsem bude nainstalovana neodstranitelna ikona F tak na ne seru

  3. Myslim ze 2,4 palce displej 240×320 , a telefon bude něco na styl 225 jen ten design hold bude pripominat 3310

  4. Nová 3310 bude pravděpodobně kombinací 3310 a 6303.

  5. Nejspíš půjde pokud se týká nové 3310 o nový „kabát“, ale možnosti jako u nokie 215,216,222,apod.Nebude to zřejmě už podle videí klasická Nokie s perfektními možnostmi a vybavením jak jsme byli léta zvyklí jako např.u 6303.Přesto je fajn, že příznivci tlačítkových mobilů si mohou koupí nové 3310 přijít na své a za cenu cca 1500 kč nejspíš bude spokojenost,pokud oželíme některé chybějící možnosti nastavení, ale retro v novém „kabátě“ zaboduje možná víc než si myslíme a nepůjde pouze o seniory, na které je zaměřen současný trend tlačítkových mobilů, ale osloví širokou věkovou skupinu.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).