Domů » Bleskovky » Nokia 2 se blíží: v Rusku prošla certifikací, v USA se na chvíli objevila v eshopu

Nokia 2 se blíží: v Rusku prošla certifikací, v USA se na chvíli objevila v eshopu

Společnost HMD Global v minulém týdnu poměrně nečekaně představila smartphone Nokia 7 (více informací), přestože očekávána byla spíše nová vlajková loď Nokia 9 a low-endový model Nokia 2. Minimálně druhé spekulované novinky bychom se však mohli dočkat ještě letos.

Takto bude vypadat Nokia 2

Soudíme tak nejen podle poměrně podrobných úniků, ale také proto, že telefon již získal v Rusku potřebnou certifikaci a dokonce se krátce objevil v americkém webovém obchodě B&H Photo Video, odkud jej bylo možné předobjednat. Cena byla stanovena na 99 dolarů (asi 2 200 korun bez DPH).

Tato částka zcela koresponduje s výbavou, kterou Nokia 2 dostane – mluví se o 5″ displeji s HD rozlišením, čipsetu Qualcomm Snapdragon 212 a 1 GB RAM. Tahákem má být podpora dual SIM a také akumulátor se slušnou kapacitou 4 000 mAh, což by mohlo znamenat velmi slušnou výdrž na jedno nabití. Operačním systémem má být Android 7.1 Nougat, zda bude HMD nabízet pravidelné systémové a bezpečnostní aktualizace i pro tento low-end, zatím nevíme. K představení Nokie 2 by mělo dojít někdy v příštím měsíci.

Potvrzeno: Nokia 2 dorazí v listopadu

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).