Domů » Bleskovky » Nokia 2 na prvních snímcích: výbava pro nenáročné

Nokia 2 na prvních snímcích: výbava pro nenáročné

Mezi současné chytré telefony s puncem značky Nokia by se zanedlouho mohl přidat nový model – Nokia 2. Ten by měl nabídnout výbavu pro nenáročné uživatele a obří kapacitu baterie.

Novinka by měla disponovat Snapdragonem 212 a RAM pamětí o velikosti 1 GB. Displej by pak měl mít úhlopříčku někde kolem 5 palců a HD (720 x 1280 px) rozlišení. Telefon by měl být poháněn operačním systémem Android ve verzi 7.1 Nougat. Zda bude hardware natolik dostatečný, aby ustál aktualizaci na nový Android Oreo, se prozatím neví.

Velmi potěšující zprávou je však to, že bychom se zde měli dočkat obří porce baterie, a to rovných 4000 mAh. Pokud vezmeme v úvahu nenáročnost procesoru a pouze HD rozlišení displeje, máme zde zaděláno na velmi solidní výdrž, která by se mohla rovnat i několika dnům.

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.

7 komentářů

 1. Nebýt té 4000mAh Li-On baterie a HD který není tak náročný,low CPU, ne to zbytečný telefon.
  Takhle má však šanci pokud bude android solidně odladěný ne jako u trojky a letky kde to žádná sláva není/nebyla pokud to Nokia již opravila.
  Pokud vydrží 3-5 dní normálního používání způsobem od každého něco, má šanci na ti se stát prodejním hitem.

  • WM10 by to myslím moc dobře neutahlo….předešlé osmičky ale určitě ano,MS to podělal kdyby je nazabil, tenhle Od měl více uživatelů.
   Každopádně myslím že aOS7.1.1 na tom poběží daleko lépe než ten kočkopes/betaOS WM10co se bude až do své smrti stále zaplatovat a ladit a staneme jde kvalitní.

  • moje Lumia 650 vyrobená už s W10M má tu stejnou konfiguraci Snap212 a 1GB RAM. Wokna na tom běží jakž takž rychle….

  • Tak android více či méně podobné.
   650jsmenzklhsel kdysi v obchodě a celkem dobře, s androidem mi tohle ale přišlo svižnější….ty win mohly být ale první buildy,je to déle.

  • Nebo Symbian :-D

 2. To je ta cesta ;-) Aktualizace a solidní výdrž… uvidíme jak dlouho to Nokii vydrží

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).