Domů » Bleskovky » Nexus 7: Unikly nové informace o „Jelly Bean“ tabletu od Googlu

Nexus 7: Unikly nové informace o „Jelly Bean“ tabletu od Googlu

Už za dva dny začíná v San Franciscu konference Google I/O, na které bychom se měli dočkat oficiálního představení nového tabletu od Googlu, jehož výrobu by měl zajišťovat Asus. Na internet však unikly nové detaily ještě před premiérou, tak se pojďme podívat, na co se můžeme těšit.

Oficiální název zařízení by měl být Google Nexus 7, dočkáme se nové verze operačního systému Android „Jelly Bean“, nepůjde ale o verzi 5.0, nýbrž „jen“ 4.1; nasvědčují tomu spekulace na zahraničních webech. tablet nabídne quad-core čip NVidia Tegra 3 s taktem 1,3 GHz pro každé jádro + 12 jader pro GPU a 1 GB operační paměti RAM. Dostupný by měl být  ve dvou variantách – s 8 GB a 16 GB vnitřní paměti, o slotu na paměťové karty se zatím mlčí.

 

Displej bude disponovat úhlopříčkou 7 palců a rozlišením 1280 x 800 px. Pro videohovory by měla být připravena kamerka s rozlišením 1,2 Mpx. Výbavu uzavírá integrovaná GPS, Wi-Fi a samozřejmě i NFC. Výdrž by se při běžném používání měla pohybovat okolo 9 hodin. 8GB verze má být k mání za 199 USD a 16GB varianta za 249 USD.

Zdroj

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

16 komentářů

 1. Skoda 3G modemu a GPS. Radsej keby bol o 50 drahsi a mal tieto veci.

 2. madik (neregistrovaný)

  Já jsem spíš zvědáv na Jelly Bean než tablet. Asi se dají očekávat velké úpravy systému pro zlepšení funkčnosti tabletu a nejspíš bude možné i přidat klávesnici ala transformer. Takže tam bude nativní podpora všemožných věcí, na kterých ASUS pracoval na vlastní tryko v uplynulém roce.

  No snad systém přinese i něaké zlepšení pro telefony, či Jelly Bean bude pouze pro tablety a na podzim bude další verze s novým Nexusem.. 4.2 ?

 3. za tu cenu výborne vybavený tablet, škoda slotu na karty

  • Kindle fire a Nook tablet to úplne odrovna

  • Martin P. (neregistrovaný)

   Neodrovná je cílová skupina jiná. Průnik jednotlivých množin potencionálních uživatelů není takový.

 4. Snad to nezabíjí nějakým TN displejem, ale tyhle doby jsou snad opravu pryč. Jinak za ty peníze by to možná našlo cestu i ke mě, ale ještě uvidíme, co se s cenou stane při cestě do naší matičky země…

 5. fajn je pritomnosť NFC

 6. Tegra, ta se zatím myslím moc nepředvedla. HTC One X s Tegrou 3 je přece více náročný na energii a v některých dalších testech (pokud ne rovnou většině) dostává taky na frak.Výdrž 8 hodin dnes už asi nikoho neohromí?

 7. Martin P. (neregistrovaný)

  Nevypadá to zle , bojím se jen že papír a skutečnost bude jiná.

  -cenu počítej z Euro. Tedy cena v USD = cena v € + cca 10-15%

  -Tegra je dost žrout

  -skutečně bude mít GPS? Nebo to bude fake GPS prez datábázi Wifi hotspotů?

  -8 a 16GB je dost málo. Sem o datech na Cloudu je hezký . realita je že se knim rychle nedostanete a stojí to peníze navíc.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).