Domů » Bleskovky » Nexus 7: Unikly nové informace o „Jelly Bean“ tabletu od Googlu

Nexus 7: Unikly nové informace o „Jelly Bean“ tabletu od Googlu

Už za dva dny začíná v San Franciscu konference Google I/O, na které bychom se měli dočkat oficiálního představení nového tabletu od Googlu, jehož výrobu by měl zajišťovat Asus. Na internet však unikly nové detaily ještě před premiérou, tak se pojďme podívat, na co se můžeme těšit.

Oficiální název zařízení by měl být Google Nexus 7, dočkáme se nové verze operačního systému Android „Jelly Bean“, nepůjde ale o verzi 5.0, nýbrž „jen“ 4.1; nasvědčují tomu spekulace na zahraničních webech. tablet nabídne quad-core čip NVidia Tegra 3 s taktem 1,3 GHz pro každé jádro + 12 jader pro GPU a 1 GB operační paměti RAM. Dostupný by měl být  ve dvou variantách – s 8 GB a 16 GB vnitřní paměti, o slotu na paměťové karty se zatím mlčí.

 


Displej bude disponovat úhlopříčkou 7 palců a rozlišením 1280 x 800 px. Pro videohovory by měla být připravena kamerka s rozlišením 1,2 Mpx. Výbavu uzavírá integrovaná GPS, Wi-Fi a samozřejmě i NFC. Výdrž by se při běžném používání měla pohybovat okolo 9 hodin. 8GB verze má být k mání za 199 USD a 16GB varianta za 249 USD.

Zdroj

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
avatar
600
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
fbio
Anonym
fbio

Beru….

martan1981
Anonym
martan1981

Skoda 3G modemu a GPS. Radsej keby bol o 50 drahsi a mal tieto veci.

mino
Anonym
mino

GPS tam je

Martin P. (neregistrovaný)
Anonym
Martin P. (neregistrovaný)

Aby to nebylo jako u IPadu. Verze 3G měla GPS. Verze Wifi bez GPS.

madik (neregistrovaný)
Anonym
madik (neregistrovaný)

Já jsem spíš zvědáv na Jelly Bean než tablet. Asi se dají očekávat velké úpravy systému pro zlepšení funkčnosti tabletu a nejspíš bude možné i přidat klávesnici ala transformer. Takže tam bude nativní podpora všemožných věcí, na kterých ASUS pracoval na vlastní tryko v uplynulém roce.

No snad systém přinese i něaké zlepšení pro telefony, či Jelly Bean bude pouze pro tablety a na podzim bude další verze s novým Nexusem.. 4.2 ?

LP3W7
Anonym
LP3W7

Myslím, že v 4.1 budou změny i pro telefony ;) Proto se přece dělal Android 4, aby se to sjednotilo ;)

poterienko
Anonym
poterienko

Tryko?