Nexus 7: Unikly nové informace o „Jelly Bean“ tabletu od Googlu

Už za dva dny začíná v San Franciscu konference Google I/O, na které bychom se měli dočkat oficiálního představení nového tabletu od Googlu, jehož výrobu by měl zajišťovat Asus. Na internet však unikly nové detaily ještě před premiérou, tak se pojďme podívat, na co se můžeme těšit.

Oficiální název zařízení by měl být Google Nexus 7, dočkáme se nové verze operačního systému Android „Jelly Bean“, nepůjde ale o verzi 5.0, nýbrž „jen“ 4.1; nasvědčují tomu spekulace na zahraničních webech. tablet nabídne quad-core čip NVidia Tegra 3 s taktem 1,3 GHz pro každé jádro + 12 jader pro GPU a 1 GB operační paměti RAM. Dostupný by měl být  ve dvou variantách – s 8 GB a 16 GB vnitřní paměti, o slotu na paměťové karty se zatím mlčí.

 

Displej bude disponovat úhlopříčkou 7 palců a rozlišením 1280 x 800 px. Pro videohovory by měla být připravena kamerka s rozlišením 1,2 Mpx. Výbavu uzavírá integrovaná GPS, Wi-Fi a samozřejmě i NFC. Výdrž by se při běžném používání měla pohybovat okolo 9 hodin. 8GB verze má být k mání za 199 USD a 16GB varianta za 249 USD.

Zdroj

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku