Nexus 7 dostává aktualizaci na Android 4.1.2 a podporu landscape zobrazení

Sedmipalcový referenční Google tablet Nexus 7 se nyní konečně naskladnil (a v zápětí zase vyprodal) i v českých obchodech. Jakýkoliv přístroj mající v názvu slovo „Nexus“ má jednu nespornou výhodu proti ostatním, kterou je čistá verze operačního systému Android a pravidelné aktualizace garantované na hodně dlouhou dobu. Nejinak tomu je i u zmiňovaného tabletu, na který právě vychází menší OTA update přinášející Android ve verzi 4.1.2 (velikost balíčku je 31 MB).

  

Největší inovací je podpora landscape módu u vestavěného launcheru, což byla u Nexusu 7 jedna z mála kritizovaných věcí (naštěstí to šlo vyřešit neoficiálním hackem). Kromě toho tu máme obligátní vylepšení rychlosti a stability systému. Téměř nic víc již mimo drobné opravy update nepřináší, přesto bych si však dovolil vyzdvihnout, jak by asi tak měla vypadat podpora zařízení a doufám, že se někteří další výrobci inspirují, protože celému operačnímu systému od Google by to velmi pomohlo.

Tip ke čtení – recenze tabletu Nexus 7: Konkurenci pořádně zatopí

Zdroj

Autor článku
Martin Pavlović
O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku