Sedmipalcový referenční Google tablet Nexus 7 se nyní konečně naskladnil (a v zápětí zase vyprodal) i v českých obchodech. Jakýkoliv přístroj mající v názvu slovo “Nexus” má jednu nespornou výhodu proti ostatním, kterou je čistá verze operačního systému Android a pravidelné aktualizace garantované na hodně dlouhou dobu. Nejinak tomu je i u zmiňovaného tabletu, na který právě vychází menší OTA update přinášející Android ve verzi 4.1.2 (velikost balíčku je 31 MB).
ℹ️ Stačí jeden klik! Přidejte si nás mezi mezi preferované weby, případně nás sledujte v Google Zprávách, nebo na Seznam.cz
Největší inovací je podpora landscape módu u vestavěného launcheru, což byla u Nexusu 7 jedna z mála kritizovaných věcí (naštěstí to šlo vyřešit neoficiálním hackem). Kromě toho tu máme obligátní vylepšení rychlosti a stability systému. Téměř nic víc již mimo drobné opravy update nepřináší, přesto bych si však dovolil vyzdvihnout, jak by asi tak měla vypadat podpora zařízení a doufám, že se někteří další výrobci inspirují, protože celému operačnímu systému od Google by to velmi pomohlo.