Sledujte nás na YouTube

Nexus 7 dostává aktualizaci na Android 4.1.2 a podporu landscape zobrazení

Sedmipalcový referenční Google tablet Nexus 7 se nyní konečně naskladnil (a v zápětí zase vyprodal) i v českých obchodech. Jakýkoliv přístroj mající v názvu slovo “Nexus” má jednu nespornou výhodu proti ostatním, kterou je čistá verze operačního systému Android a pravidelné aktualizace garantované na hodně dlouhou dobu. Nejinak tomu je i u zmiňovaného tabletu, na který právě vychází menší OTA update přinášející Android ve verzi 4.1.2 (velikost balíčku je 31 MB).

  

Největší inovací je podpora landscape módu u vestavěného launcheru, což byla u Nexusu 7 jedna z mála kritizovaných věcí (naštěstí to šlo vyřešit neoficiálním hackem). Kromě toho tu máme obligátní vylepšení rychlosti a stability systému. Téměř nic víc již mimo drobné opravy update nepřináší, přesto bych si však dovolil vyzdvihnout, jak by asi tak měla vypadat podpora zařízení a doufám, že se někteří další výrobci inspirují, protože celému operačnímu systému od Google by to velmi pomohlo.

Tip ke čtení – recenze tabletu Nexus 7: Konkurenci pořádně zatopí

Zdroj

Martin Pavlović

Redaktor webu SMARTmania.cz a současně student jednoho z pražských gymnázií. Dalšími koníčky jsou mimo technologie také společenské dění, cestování a fotografie. Milovník kvalitní literatury a hudby.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *