Cena:

Nexus 7 dorazí do ČR v září, 16GB verze bude stát 6 390 Kč

Zatímco ve Velké Británii se už ostře sledovaný tablet Nexus 7 prodává, v České republice si budeme muset počkat až do září. Nejprve u nás bude dostupná 16GB verze, kterou pořídíte za příjemných 6 390 Kč, později by se měla objevit i 8GB varianta. V USA se 16GB verze prodává za 249 USD, což je v přepočtu zhruba 5 150 Kč bez DPH. Pokud započítáme i daň, liší se oficiální cena pro český trh jen o pár korun, což je velice pozitivní zpráva.

  

Nexus 7 je vůbec první tablet s novou verzí operačního systému Android 4.1 „Jelly Bean“ (přehled novinek), který pohání quad-core čip NVidia Tegra 3. Hmotnost zařízení je příjemných 340 gramů a při přehrávání HD videa by tablet měl vydržet 9 hodin. Za výrobou stojí společnost Asus. Tablet bude úzce provázán s obchodem Google Play, ze kterého bude možné nakupovat nejen hry a aplikace, ale také seriály nebo nová čísla oblíbených časopisů (platí pro USA, ale doufejme, že se brzy dočkáme zpřístupnění i v rámci ČR).

Montage: Unboxing the Nexus 7 is fun!

Už jste viděli tenhle sestřih „unboxing“ videí? Zdá se, že většina testerů má problémy Nexus 7 vůbec rozbalit :)

Zdroj

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.