Domů » Bleskovky » Nexus 5 o sobě opět dává vědět na nově uniklé fotografii

Nexus 5 o sobě opět dává vědět na nově uniklé fotografii

Aktualizováno 1. října, 11:00

Na internetu se objevila doposud zřejmě nejkvalitnější fotografie chystané novinky Nexus 5, která nabídne Android 4.4 KitKat, quad-core procesor Snapdragon 800 s taktem 2,3 GHz, 4,96″ fullHD displej, podporu LTE, NFC, 2300mAh akumulátor a 8Mpx nebo 13Mpx fotoaparát s optickou stabilizací obrazu.


Takhle vypadá Nexus 5 na zatím nejkvalitnějším snímku

Aktualizováno 17. září, 08:00: Nexus 5 se odhaluje na nových fotografiích a videu

Server 9to5Google zveřejnil několik nových fotografií a dvě videa chystaného Nexusu 5. Stále se jedná o prototyp zařízení, na kterým nechybí nápis „Not for sale„, ale alespoň víme, že takto bude nový referenční telefon Googlu vypadat. Není sice vyloučeno, že se design do oficiálního představení mírně změní, případně že Google u testovacích kusů nepoužívá maskovací kryty, ale i tak máme dobrou představu o tom, jako Nexus 5 bude vypadat.

Telefon by měl být společně s novou verzí Androidu 4.4 představen 14. října, Google však tento termín zatím oficiálně nepotvrdil.

Původní článek: Nexus 5 zřejmě nabídne stejný fotoaparát jako LG G2

V sobotu jsme si mohli díky dokumentům FCC poprvé prohlédnout Nexus 5, který bude znovu vyrábět LG. Teď jsou dostupné další informace; opět díky úřadu FCC a pečlivé práci týmu serveru PhoneArena.

Rozbor Nexusu 5, který byl nedávno vidět na obrazcích, ukázal, že bude mít stejný fotoaparát jako má LG G2, včetně optické stabilizace. Spekulace a úniky naznačují, že Nexus 5 bude mít stejné vnitřnosti jako LG G2 a nová informace o fotoaparátu to opět potvrzuje.

Užití optické stabilizace (OIS) výrazně zlepšuje kvality fotoaparátu v mobilních zařízeních, speciálně v situaci se špatným osvětlením. Perfektním případem jsou telefony vyšší řady Nokia Lumia, HTC One a právě LG G2. První recenze korejské vlajkové lodě naznačují, že fotoaparát je opravdu povedený a dojde tak ke změně z loňského roku, kdy Nexus 4 dostal horší fotoaparát než jeho vzor – Optimus G. Nexus 5 by mohlo být první v rodě, který nebude mít podprůměrný fotoaparát.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).