Nexus 5 na nových fotografiích z celého světa: Premiéra se blíží

Aktualizováno 30. října, 18:30

Různé zahraniční servery dnes zveřejnily celou řadu fotografií chystaného Nexusu 5 a jasno už máme i ohledně spekulované kapacity baterie. Jedna z fotografií z čínské NCC (obdoba americké komunikační komise) potvrzuje, že se dočkáme akumulátoru s kapacitou 2 300 mAh, původně se totiž hovořilo až o 3 000mAh baterii.

 

   
Kapacita akumulátoru bude 2300 mAh

Aktualizováno 27. října, 21:15

Po několika hodinách pro vás máme další aktualizaci. Twitter kanál @evleaks totiž zveřejnil oficiální render bílé varianty Nexusu 5 a svůj tweet autoři doplnili krátkou poznámkou 11/1, která má zřejmě značit termín oficiálního představení (pátek 1. listopadu).

 

Aktualizováno 27. října, 01:30

Twitter kanál @evleaks před několika minutami zveřejnil finální render Nexusu 5, za jehož výrobou stojí společnost LG. Nově zveřejněný obrázek potvrzuje starší uniklou grafiku, jen u něj najdeme odlišný obrázek na pozadí. Rozmístění ovládacích prvků, fotoaparátu a přisvětlovací diody ale zůstalo zachováno a s jistotou můžeme prohlásit, že takto bude nový Nexus 5 vypadat. Oficiálního představení bychom se společně s Androidem 4.4 „KitKat“ měli dočkat během následujících dnů – nejčastěji je skloňován termín 28. října, tedy zítra, tak uvidíme, zda se skutečně dočkáme.

Nexus 5 potvrzen na stránkách Google Play: Cena zůstala velmi příznivá

Nexus 5 potkalo tolik úniků, že prakticky nic nezůstalo tajemstvím, snad kromě finální kapacity baterie. Google nechtěně (konspirační teorie říkají záměrně) zveřejnil na Play Store stránku s novým Nexusem 5. Díky této situaci je nástupce LG Nexus 4 finálně potvrzen. Spolu s obrázkem ve vysokém rozlišení, který ukazuje finální podobu zařízení. Vidět jsou i spekulované změny v uživatelském rozhraní.

  

Na stránkách obchodu Play byla zobrazena i cena. Nexus 5 se začne prodávat v 16GB variantě za 349 dolarů, tedy stejně jako Nexus 4 v loňském roce. Popis u Nexusu 5 je „Capture the everyday and the epic in fresh new ways“, Google se tak zřejmě zaměří na fotoaparát a nemusel by být pouze průměrný jako u jeho předchůdců. Ať šlo o chybu nebo záměr, oficiální představení nového Androidu 4.4 a LG Nexus 5 musí být za rohem, nejčastěji se spekulují data 21. a 28. říjnu, ale žádné nebylo oficiálně potvrzeno.

Autor článku
David Podzimek
image/svg+xml
+

Kapitoly článku