Domů » Bleskovky » Nexus 4 se na Google Play vyprodal za 25 minut

Nexus 4 se na Google Play vyprodal za 25 minut

Telefony řady Nexus asi netřeba představovat. Toto slovíčko v názvu totiž značí čistý operační systém Android bez jakékoliv nadstavby a vždy jeho aktuální verzi. Nedávno představený LG Nexus 4 sice zklamal menší vestavěnou pamětí, v ostatních ohledech však exceluje a to i v optimalizaci operačního systému, který (zde ve verzi 4.2 „Jelly Bean“) se může pochlubit opravdu vysokou rychlostí. 

Zmiňovaný přístroj je navíc ve vybraných zemích k dostání v obchodě Google Play za velmi atraktivní cenu 299 $, v České republice máme bohužel smůlu. Díky prodejům je vidno, že takto nastavená cenovka bude slavit úspěch, první várka telefonů v obou verzích (8 GB a 16 GB) byla totiž včera vyprodána během 25 minut. Začátek prodeje byl registrován cca v 17:38 našeho času a v 18:03 již jedinou možností bylo objednat si upozornění na novou dodávku. Google ani LG zatím nezveřejnili, kolik kusů se během prvního dne skutečně prodalo. Zůstane-li takové tempo prodejů zachováno, máme tu nový bestseller a nezbývá než doufat, že stejně jako u Nexusu 7 bude představena i 32GB verze.

LG Nexus 4 16GB lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Zdroj

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

12 komentářů

 1. T.Z. (neregistrovaný)

  Další trapný marketingový trik který jen obtěžuje spotřebitele. Utnem objednávky jakože sme vyprodaly a všude o tom budou psát. Hurá promo zadarmo…jak říkám trapné

  • Tak u Nexusu pri tych cenach v USA by som tomu aj veril

  • Olda (neregistrovaný)

   Přesně tak. Zkrátka jich vyrobili a nebo dali do prodeje málo. Nic víc nic míň. Mluvit o bestselleru v okamžiku, kdy nevím kolik se jich v první várce prodalo je pouze reklamní trik.

  • ha (neregistrovaný)

   ty si šéf v googlu? že víš kolik se čeho prodá?

 2. Martin P. (neregistrovaný)

  Některé informace hovoří pokud možno něco jiného. A to že se jednalo jen o Austrálii a byla to způsobeno chybou eshopu. …to zní pravěpodobněji než, že by všude se to prodalo skutečně do 25minut. Jinde se hovořilo o tom že se jednalo jen o 8GB verzi.

 3. Tak 16tkovej Nexus 7 byl taky docela rychle pryč v létě. Jinak ať si dělaj co chtěj, u nás se to stejně přes google koupit nedá…

 4. Tak informačně článeček o ničem, to je jasné, tak jako je tato informace k ničemu nám v ČR. Nicméně přeji Google prodeje co nejlepší, resp. u tohoto modelu, který nejen že není vyráběn u Samsungu, ale přeji mu, aby Samsung taky přibrzdil, je skoro nuda koukat po lidech, co používají. iPhone, Galaxy, iPhone, Galaxy, ještě větší nuda než v nabídce přístrojů.

 5. Pouze chyba e-shopu.

  [odkaz]

 6. Je veselé (nebo smutné), jak dokážou jakékoli informace o objemech prodejů telefonů nebo o počtu aplikací v appšopech rozpoutat emoce.

  Čím víc fanoušků mají smartfouny, tím víc je znát typický postoj „mám 10 let staré bmw a šiltovku – jsem největší machr na silnici“, čili hojení ega na prvním místě :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).