Domů » Bleskovky » Neúspěch? Motorola zatím prodala půl milionu telefonů Moto X

Neúspěch? Motorola zatím prodala půl milionu telefonů Moto X

Když Google před více než rokem konečně pohltil Motorolu, našla se řada lidí, kteří očekávali, že se z ní stane společnost konkurující Samsungu a dalším zaběhnutým výrobcům. Podle dat analytické společnosti Strategy Analytics je dnes jasné, že to se v dohledné době nestane. Prodeje atraktivního modelu Moto X dosáhly ve třetím čtvrtletí sotva 500 tisíc kusů, tedy zhruba za měsíc prodeje Moto X.

 

Pokud si to porovnáme například se zmíněným Samsungem, tak ten očekává, že letos prodá sto milionů chytrých telefonů z řad Galaxy S a Galaxy Note. Motorola se tak s Moto X pohybuje okolo půl procenta prodejů Samsungu. Důvod nízkého počtu je samozřejmě relativně vysoká cena a značně limitovaná distribuce a dostupnost; značka Motorola navíc mezi spoustou zákazníků není vnímána příliš pozitivně, což se ale právě model Moto X snaží změnit.

Možná tak otevírá prostor pro Moto G, která bude představena již zitra. Bude se jednat o levnější variantu Moto X, která bude mít slabší specifikace, nebude obsahovat LTE a displej se zmenší na 4,5 palce. Bodovat by měl cenou, která se bude pohybovat v přepočtu okolo pěti tisíc korun včetně daně.

David Podzimek

13 komentářů

 1. Motorolo Motorlo, takové pěkné věci jsi uměla (Droidy/Milestony, Razry, Defyny, véčka….) a pak začneš sekat tyhle tuctový placky a divíš se…. A ta dostupnost, ta je také „příkladná“. Nebreč a makej.

  • zipp (neregistrovaný)

   A já to zase vidím naopak. Dřívější motoroly jsem nesnášel, byly to hrozný telefony. Moto X bych si klidně koupil, kdyby se tu prodávala za rozumnou cenu

   (teda nekoupil, stejně bych si vybral raději N4/5, ale nevadila by mi. Navíc se mi moc líbí ta customizace)

  • Rozhodně to nebyly hrozné telefony, jen Vám nevyhovovali (ale pravda, ty jejich AMOLEDy….). Ale mohl jste vybrat z hromady stejných černých cihel u ostatních. Ale pokud já nechtěl tenhle černý průměr, „mohl jsem“ (v Čechách) sáhnout po jiné alternativě u Motoroly. Teď Motorola dělá černé cihly (barevné) a ostatní dělají stále černé cihly. Alternativa zmizela.

  • Motorola si myslí, že když tento obchodní model Samsungu funguje, že bude fungovat i jim… Ale hnusných obyčejných placek je na trhu prostě moc…

  • Karel (neregistrovaný)

   Mam jak Moto X tak Nexus 5. A Moto X je podle meho nazoru lepsi telefon. Oba kusy me staly asi 420 dolaru (32GB). Moto X se da obsluhovat jednorucne, ma mnohem lepsi reproduktor, aplikace se oteviraji o neco rychleji (vyladeny HW a SW) navic HW vychytavky specificke pro Moto mi vyhovuji. Jedine co ma podle me Nexus lepsi je fotoaparat (low-light) a snadne odemceni bootloaderu – tedy i root access. S Moto to jde taky ale je to prez ruzne exploity a hacky,…a s kazdou aktualizaci je problem a je nutne cekat na opetovne prolomeni drive nez aktualizujete. Take jsem si musel zaplatit odemceni Moto X, byla pouze pro AT&T. Oba telefony jsou super, v mem pripade vsak vede Moto X!

 2. lukas (neregistrovaný)

  Keby to boli predavali celosvetovo bolo by sa predalo viac. Aj ja by som si ju kupil.

  • MoB (neregistrovaný)

   Asi tak… Já bych si nějakoiu dobrou Motorolu hnedle koupil, ale když Motorola na mně kašle… Tak nic.

  • dwa (neregistrovaný)

   Presne kedze to predavali len v USA nie je sa comu divit mali to pustit celo svetovo dat kusok nisiu cenu a slo by to na dracku ….

 3. eqw (neregistrovaný)

  To ich moto G ci co to je moc vody teda nenamuti ..low telefon za low cenu to nei je cesta ..cena by kludne mohla byt ako je cena nexus mozno aj vysia ak by urobili telefon s rozmermy moto X a HW z nexus 5.. to by bola nehorazna supa … skoda no.. snad dalsi nexus bude od motoroly a bude to supa

 4. Tom (neregistrovaný)

  TO>EQW

  Nesmysl.Moto potřebuje zvednout podíl na trhu…To nelze udělat dalším drahým telefonem.Naopak.G rozhodně není Low,je to klasická střední třída tedy nejprodávanější.Pokuď ho k nám někdo doveze za slušný peníz kupuji:)Defy už není nejnovější a na Lumii 820 už skoro nemá nervy:)

 5. Jan (neregistrovaný)

  Tak u Samsungu už koupí lidí všechno…

 6. Andy (neregistrovaný)

  Tak nějak nechápu, proč si Google koupil Motorolu, když si founy nechává vyrábět u LG/Samsungu. Asi jen kvůli patentům, jak jinak.

  • pravda (neregistrovaný)

   „Nexus“ zařízení dělá u ostatních výrobců, aby si je nerozhádal. Google by si nemohl dovolit, aby se na „jeho“ OS ostatní výrobci vykašlali z důvodu, že by protěžoval svoji Motorolu s výrobou Nexusů.

   Motorola tak bude dělat především „lidové“ modely, luxusní Nexusy bude vždy dělat někdo externí.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).