Neúspěch? Motorola zatím prodala půl milionu telefonů Moto X

Když Google před více než rokem konečně pohltil Motorolu, našla se řada lidí, kteří očekávali, že se z ní stane společnost konkurující Samsungu a dalším zaběhnutým výrobcům. Podle dat analytické společnosti Strategy Analytics je dnes jasné, že to se v dohledné době nestane. Prodeje atraktivního modelu Moto X dosáhly ve třetím čtvrtletí sotva 500 tisíc kusů, tedy zhruba za měsíc prodeje Moto X.

 

Pokud si to porovnáme například se zmíněným Samsungem, tak ten očekává, že letos prodá sto milionů chytrých telefonů z řad Galaxy S a Galaxy Note. Motorola se tak s Moto X pohybuje okolo půl procenta prodejů Samsungu. Důvod nízkého počtu je samozřejmě relativně vysoká cena a značně limitovaná distribuce a dostupnost; značka Motorola navíc mezi spoustou zákazníků není vnímána příliš pozitivně, což se ale právě model Moto X snaží změnit.

Možná tak otevírá prostor pro Moto G, která bude představena již zitra. Bude se jednat o levnější variantu Moto X, která bude mít slabší specifikace, nebude obsahovat LTE a displej se zmenší na 4,5 palce. Bodovat by měl cenou, která se bude pohybovat v přepočtu okolo pěti tisíc korun včetně daně.

Autor článku
David Podzimek
image/svg+xml
+

Kapitoly článku