TOPlist

Nekupujte OnePlus One od překupníků, varuje výrobce, ale sám není schopen uspokojit poptávku

Nabušený smartphone OnePlus One je stále víceméně nedostupný, a to především kvůli chybě v zabezpečení systému, existují však neoficiální cesty, jak přístroj zakoupit. Například prodejce OppoMart nabízí 16GB model za 399 USD, což je o 100 USD více než je výrobcem stanovená cena; ten se proti těmto překupníkům snaží bojovat a na diskuzním fóru zveřejnil pět důvodů, proč novinku neoficiální cestou raději nepořizovat.

Tip: Podrobnou recenzi smartphonu OnePlus One najdete zde.

  

První důvodem je záruka, která platí pouze jeden rok na území Číny, tudíž se řešení jakéhokoliv problému s telefonem značně prodlouží, případně vám čínský obchodník reklamaci rovnou zamítne. Vzhledem k tomu, že telefon bude zřejmě pocházet právě z Číny, nebudete jej moci plnohodnotně využívat na celém světě, alespoň co se týká použité technologie LTE. Třetím důvodem má být velké riskování při neodborném flashování telefonu, které může vést k jeho znefunkčnění.   

Finální verze CyanogenModu totiž ještě pro tento model není připravena a ten je dodáván s běžným Androidem s nadstavbou Color OS od Oppo s budoucí možností upgradu. Čtvrtý bod se věnuje ceně, u překupníků jednoduše vždy zaplatíte více než v oficiální distribuci. Kromě toho nezískáte oficiální podporu společnosti OnePlus se všemi službami, které k ní náleží.

  

Odkaz na těchto pět důvodů, proč nekupovat OnePlus One od překupníků, společnost zveřejnila i na svém facebookovém profilu, ovšem se zlou se potázala. Nespokojení čekatelé na tento telefon spustili vlnu nevole, jejímž hlavním mottem se stalo: „Důvod, proč si koupit OnePlus One od překupníka: Můžete si jej koupit.“ Snad se podaří společnosti OnePlus vyřešit potíže s dodávkami dříve, než zájem o model One opadne, takový start by si žádný výrobce při uvedení novinky na trh rozhodně nepřál.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku