Domů » Bleskovky » Nekupujte OnePlus One od překupníků, varuje výrobce, ale sám není schopen uspokojit poptávku

Nekupujte OnePlus One od překupníků, varuje výrobce, ale sám není schopen uspokojit poptávku

Nabušený smartphone OnePlus One je stále víceméně nedostupný, a to především kvůli chybě v zabezpečení systému, existují však neoficiální cesty, jak přístroj zakoupit. Například prodejce OppoMart nabízí 16GB model za 399 USD, což je o 100 USD více než je výrobcem stanovená cena; ten se proti těmto překupníkům snaží bojovat a na diskuzním fóru zveřejnil pět důvodů, proč novinku neoficiální cestou raději nepořizovat.

Tip: Podrobnou recenzi smartphonu OnePlus One najdete zde.

  

První důvodem je záruka, která platí pouze jeden rok na území Číny, tudíž se řešení jakéhokoliv problému s telefonem značně prodlouží, případně vám čínský obchodník reklamaci rovnou zamítne. Vzhledem k tomu, že telefon bude zřejmě pocházet právě z Číny, nebudete jej moci plnohodnotně využívat na celém světě, alespoň co se týká použité technologie LTE. Třetím důvodem má být velké riskování při neodborném flashování telefonu, které může vést k jeho znefunkčnění.   

Finální verze CyanogenModu totiž ještě pro tento model není připravena a ten je dodáván s běžným Androidem s nadstavbou Color OS od Oppo s budoucí možností upgradu. Čtvrtý bod se věnuje ceně, u překupníků jednoduše vždy zaplatíte více než v oficiální distribuci. Kromě toho nezískáte oficiální podporu společnosti OnePlus se všemi službami, které k ní náleží.

  

Odkaz na těchto pět důvodů, proč nekupovat OnePlus One od překupníků, společnost zveřejnila i na svém facebookovém profilu, ovšem se zlou se potázala. Nespokojení čekatelé na tento telefon spustili vlnu nevole, jejímž hlavním mottem se stalo: „Důvod, proč si koupit OnePlus One od překupníka: Můžete si jej koupit.“ Snad se podaří společnosti OnePlus vyřešit potíže s dodávkami dříve, než zájem o model One opadne, takový start by si žádný výrobce při uvedení novinky na trh rozhodně nepřál.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Něco, co se k nám nedostane, je podivné od počátku a plevelí to český web…

    • Nejsem si jist, že to je až takový plevel českého webu. Jen v mém neužším okolí jsou dva lidé, co si chtějí tento přístroj koupit, a jsou rádi za každou informaci, co o něm vyjde.

    • albru123 (neregistrovaný)

      Ano, jediné co vychází jsou totiž jenom ty informace.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).