Domů » Bleskovky » Některé Lumie budou před aktualizací na Windows 10 Mobile vyžadovat nový firmware

Některé Lumie budou před aktualizací na Windows 10 Mobile vyžadovat nový firmware

S příchodem Windows 10 Mobile změnil Microsoft způsob aktualizací svého operačního systému. Zatímco v éře Windows Phone přicházela nová verze systému v balíčku společně s novým firmwarem pro dané zařízení (např. Denim), u desítek již chodí obě části separátně. Vydání nové verze systému nevyžaduje souhlas mobilních operátorů, nová verze firmwaru však ano.

lumia-950-xl_story-650x366

Tuto praxi již Microsoft uplatnil při aktualizaci svých vlajkových modelů Lumia 950 a 950 XL, které novou verzi firmwaru s číslem 1078.38.16025 dostávají v těchto dnech. Její dostupnost si můžete nově ověřit na těchto stránkách, novinkou má být zlepšení stability, přesnosti GPS a zvýšení kvality hovorů.

V nejbližších dnech by mělo dojít k aktualizaci starších Lumií na veřejnou verzi Windows 10 Mobile. Mluvčí Microsoftu serveru Neowin prozradil, že některé modely dostanou nový systém přímo s novou verzí firmwaru, zatímco pár Lumií bude vyžadovat nový firmware ještě před aktualizací systému, aby se zabránilo některým problémům, které mohou vzniknout. Bohužel nebylo specifikováno, kterých modelů se to týká.

wp_ss_20160225_0002
Co se firmwaru týče, chystá Microsoft i novinku pro Insidery. Ti mohou aktuálně získávat nové verze pouze, pokud svá zařízení přepnout do módu Production Ring, nainstalují nový firmware a poté se vrátí do rychlého nebo pomalého kruhu aktualizací. Od začátku března má ale toto přepínání odpadnout úplně a Insideři budou dostávat firmware skrze Windows Update stejným způsobem jako běžní uživatelé, tedy okamžitě ve chvíli, kdy na jejich model vyjde.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
34 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments