Některé Lumie 930 mají potíže s fialovým nádechem displeje. Oprava je naštěstí snadná

V zahraničních diskuzích se objevilo několik stížností majitelů telefonu Nokia Lumia 930, kteří sdílejí svoji nespokojenost s fialovým nádechem jejího displeje. Tento jev je nejvíce zřetelný při zobrazování černých ploch a údajně k němu dochází kvůli špatnému automatickému nastavení displeje při spuštění přístroje. Naštěstí je tento problém spíše softwarového rázu a lze jej opravit přímo v nastavení telefonu.

   

Pokud tímto neduhem trpí i vaše Lumia 930, zavítejte do nastavení ˃ zobrazení ˃ Barevný profil a posuňte posuvníkem u položky odstín blíže k zelené barvě. Microsoft Care událost vyšetřuje a kvůli těmto potížím bylo staženo několik telefonů z norských obchodů pro odbornou expertizu. Na Lumii 930, kterou aktuálně v redakci testujeme, se naštěstí podobný problém neobjevil.

Mrkněte se, kde Lumii 930 seženete za nejlepší cenu?

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku