Domů » Bleskovky » Některé Lumie 930 mají potíže s fialovým nádechem displeje. Oprava je naštěstí snadná

Některé Lumie 930 mají potíže s fialovým nádechem displeje. Oprava je naštěstí snadná

V zahraničních diskuzích se objevilo několik stížností majitelů telefonu Nokia Lumia 930, kteří sdílejí svoji nespokojenost s fialovým nádechem jejího displeje. Tento jev je nejvíce zřetelný při zobrazování černých ploch a údajně k němu dochází kvůli špatnému automatickému nastavení displeje při spuštění přístroje. Naštěstí je tento problém spíše softwarového rázu a lze jej opravit přímo v nastavení telefonu.

   

Pokud tímto neduhem trpí i vaše Lumia 930, zavítejte do nastavení ˃ zobrazení ˃ Barevný profil a posuňte posuvníkem u položky odstín blíže k zelené barvě. Microsoft Care událost vyšetřuje a kvůli těmto potížím bylo staženo několik telefonů z norských obchodů pro odbornou expertizu. Na Lumii 930, kterou aktuálně v redakci testujeme, se naštěstí podobný problém neobjevil.

Mrkněte se, kde Lumii 930 seženete za nejlepší cenu?

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

21 komentářů

 1. Něco podobného chvíli dělala i moje L920..

 2. Oprava posuvnikem je jen malou nahrazkou, pak to malinko zprzni barvy pri vysokem jasu, je potreba sw update FW.Neni to poprve co tohle nokia resi, stejne uz v minulosti totozny sw bug byl z pocatku prodeje u Lumie 900.Jinak fialova je u sede, nikoliv u cerne a jen pri nizkem jasu.

 3. Pavel (neregistrovaný)

  Neverim, ze se to mohlo stat u nejdokonalejsi znacce ve vesmiru!

  • Najdokonalejšia značka je Apple :-)

  • Zadna znacka neni dokonala ani do budoucna tomu tak nebude.

   Ani dokonaly telefon neexistuje a nikdy existovat nebude.

  • Tony (neregistrovaný)

   Zaujímavé, že Nokiu tak veľmi vyzdvihuješ a ostatné značky zas kritizuješ. Človek by si myslel, že tá Nokia je vážne dokonalá.

  • Kdepak, spatne ctes, Nokii i kritizuji a nejednou, sledujes jen kdyz chvalim, ale kritiku k Nokii nectes.Chvalim i jine znacky (Sony apod), jenze to prehlizis, tak si radsi nes.r do huby ju.

  • Pavel (neregistrovaný): Chyby se dějí i jiným značkám. A to docela často. Ať už softwarové nebo hardwarové.

   Nokia určitě není nejdokonalejší, ale taky určitě není špatná. Je to ideální telefon třeba pro mě, ale holt jím být nemusí třeba pro tebe. :)

  • egee (neregistrovaný)

   Nokia Lumia 930

   Windows Phone 8.1 – Nejrychlejší a nejstabilnější OS na trhu

   Toto není tvé tvrzení ??? Ty že chválíš něco LHÁŘI ?

  • Tony (neregistrovaný)

   Tvl: Sony chváliš za vodeodolnosť a Nokiu kritizuješ za pomalé uvedenie na trh. To je tak všetko inak na HTC kritika, okrem teda dodania M8 na trh. Na Samsung kritika. A zvyšok buď niečo maličké pochváliš, aby sa nepovedalo, alebo ich hodíš do jedného vreca s trápnym názvom reklamosystém.

  • Podivej se take nekdy do fora a rozsir si rozhled co chvalim a co hanim.Ctes hodne malo.Polepsi se :-)

  • Tony (neregistrovaný)

   Ja čítam práveže dosť. Len filtrujem čo je pre môj život podstatné a čo nie. A názory nejakého Jirku to určite nie sú. ;)

 4. Posunout posuvnikem az kalibracni sonda v oku zahlasi OK. Tomu rikam oprava :-)

 5. Tak to mám, no snad to je jen opravdu sw problém a vyřeší se to opravným updatem.

 6. Petr (neregistrovaný)

  Naštěstí ta moje je OK ;-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).