Domů » Bleskovky » Nejlepší vychytávka pro Galaxy S20: aktivujte si 96Hz frekvenci displeje

Nejlepší vychytávka pro Galaxy S20: aktivujte si 96Hz frekvenci displeje

Řada Samsung Galaxy S20 podporuje nově 120Hz obnovovací frekvenci svých displejů a zážitek z používání je díky tomu výrazně lepší. Baterie tím však trpí o poznání více a i naším přáním byla možnost 90 Hz režimu. To se nyní z části stalo skutečností. Zjistilo se totiž, že panely mají hardwarovou možnost 96 Hz obnovovací frekvence. Tuto „zlatou střední cestu“ objevili a zpřístupnili členové XDA Developers.

Samsung Galaxy S20 Recenze 23
Displej Galaxy S20 nyní můžete snížit ze 120 Hz na 96 Hz. Příjemná změna, která zajistí lepší výdrž a stále plynulé animace (zdroj fotografie: vlastní)

Je důležité zmínit, že 96 Hz omezí rozlišení na Full HD+, stejně jako je tomu při 120 Hz. Výchozí hodnota, kterou má telefon při prvním spuštění, je nicméně 60 Hz. V případě aplikace 96Hz frekvence se jedná o neoficiální cestu a budete tak muset využít instalaci nástroje z tohoto odkazu (apk soubor, otestováno námi v redakci). Snížením frekvence docílíte navýšení výdrže baterie.

96Hz je skvělým kompromisem

Na našem redakčním Galaxy S20 Ultra již tuto funkci testujeme a zatím jsme nenarazili na žádné problémy. Frekvence zůstane aktivní i v případě restartu systému. Zda vám tenhle tweak funguje, můžete ověřit na stránce TestUFO.com.

Věříme, že Samsung tuto možnost výběru otevře všem uživatelům v některé z aktualizací. Zatím totiž snížení frekvence provádíte na vlastní odpovědnost. Displej řady Galaxy S20 od Samsungu jsou to nejlepší, co v tento moment svět smartphonů nabízí a možnost výběru je jen další příjemný bonus.

David Skopal

Redaktor SMARTmania.cz a externí copywriter žijící v Brně. Nadšenec do technologií, smartphonů a gadgetů. Fanoušek OnePlus. Mám rád vaření a dobré jídlo. Ve volném čase hraju badminton a chodím plavat.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments