Domů » Bleskovky » Nejdou vám cizí jazyky? Skype bude překládat vaše videohovory

Nejdou vám cizí jazyky? Skype bude překládat vaše videohovory

Asi každý, kdo si někdy volal s blízkými pomocí Skypu nebo jiné podobné služby, uzná, že hovory přes internet nám mohou leckdy nejen snížit náklady, ale díky podpoře videa také celou komunikaci značně zpříjemnit. Není proto divu, že marketingoví specialisté v tomto kontextu rádi používají výrazy jako „odstraňování hranic“. Inženýři z Microsoftu se rozhodli nabourat i další bariéru, která vám může při dálkové komunikaci občas překážet, a sice tu jazykovou.

Šéf redmondského giganta Satya Nadella se svými kolegy včera na akci s názvem Code Conference odhalili připravovanou funkci komunikátoru Skype, která umožňuje překládat vícejazyčné hovory téměř v reálném čase. Jak můžete vidět na videu výše, překlad probíhá jak v textové, tak hlasové podobě se zhruba dvou- až pětivteřinovým zpožděním.

Na vývoji, který je zatím ve fázi pre-beta, se podílejí týmy Skypu a Microsoft Translatoru. Překlad se zatím omezuje především na hlavní světové jazyky, v ukázce jsme zaslechli převod mluvené řeči z anlgičtiny do němčiny a naopak. Zájemci z řad veřejnosti si budou moci novinku vyzkoušet ještě letos. Do konce roku by totiž měla vyjít aplikace Skype Translator Beta pro operační systém Windows 8.

Miroslav Havlíček

6 komentářů

 1. Babylonska rybka…

 2. Ty zase srší vtipem ne? Pro WP nebyli schopný program ani přeložit do češtiny a už vymýšlí takový hovadiny. Když někomu nerozumím, tak mu logicky nevolám. Programy od Microsoftu mám vcelku rád a denně je používám ale skype rozhodně ne. Ten s kvalitou služeb a hovorů nesahá např. Viberu ani po kotníky. Je nehorázně nenažranej na data a kvalita o ničem.

  • Viber je snad nejhorší IM klient pro Windows a Windows Phone, co znám. Extrémně pomalý, nestabilní a hnusný…

   A jakej program není přeložený do češtiny? Skype samozřejmě v češtině je.

  • Tak on má pravděpodobně na mysli Skype pro WP. Z mého pohledu je iniciativa MS ohledně Skypu pro WP až do této doby tragická. Chybějící landscape, přeložení do češtiny, problém s notifikacemi (alespoň u mě), pomalé načítání programu, nemožnost posílat soubory atd. Prostě vývoj aplikace na to, že jí MS vlastní a je to tak velká a bohatá firma je pomalý.

   Na druhou stranu to, o čem se píše v článku beru jako hodně přelomové a pro někoho i dost užitečné (například pro komunikaci rodin z různých zemí, pokud si jejich dítě vezme cizince a oni jazyk těch druhých neznají – může to částečně prolamovat bariéry). Možností na využití se najde jistě dost i v komerční sféře. Když se bude MS ubírat takto inovativním směrem a dostaneme solidní aktualizaci Skypu pro WP 8.1, po které spousta lidí už dlouho volá, bude to dobrá změna. Pokud by s něčím takovým přišel Apple, rozhodně by ohledně toho byl větší humbuk. Kdyby nic, bude toto pro haters rozhodně méně příjemná zpráva :)

  • Na WP v češtině rozhodně není a to cu tu psal kolega je pravda. Nic horšího jsem od Microsoftu neviděl. A šance na hovor přes 3G tam kde já to potřebuju nejvíc je nulová ve slavným Německu. Viber maká jako ďas. Skype neumí nic. A dokud nesmrdiš doma na wifi, je to k ničemu.

 3. Franta (neregistrovaný)

  Nová aplikace Skype pro WP bude dostupná v létě, aspoň to mi řekla technická podpora. Úžasná aplikace to není, ale s kvalitou hovoru mám oproti zmíněnému Viberu mnohem pozitivnější zkušenosti …

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).