Domů » Bleskovky » Něco pro grafiky: Wacom představil tablety s Androidem a Windows 8

Něco pro grafiky: Wacom představil tablety s Androidem a Windows 8

Dnešní článek potěší všechny grafické profesionály využívající ke své práci tu nejmodernější dostupnou techniku. Společnost Wacom, která je známá svými produkty zaměřenými na digitální umělce a grafiky představila dva nové tablety. První z nich nese komerční označení Cintiq Companion. Své budoucí majitele bude lákat na operační systém Windows 8, 13,3“ displej s rozlišením 1080 x 1920 pixelů a nekompromisní výkon. O ten se postará třetí generace procesoru Intel Core i7, 8 GB operační paměti a grafická karta Intel HD Graphics 4000. V balení samozřejně nechybí ani nezbytné příšlušenství v podobě digitálního pera Wacom Pro-Pen schopné rozpoznat 2048 úrovní přítlaku. 

   

Další přírůstek do rodiny grafických tabletů nese název Cintiq Companion Hybrid. Na první pohled se podobá výše jmenovanému tabletu, nicméně tento kousek běží na operačním systému Android 4.2 Jelly Bean. Přídomek Hybrid značí možnost připojení k PC či Mac jako druhý monitor což opět ocení především profesionální grafici a návrháři. Hardwarové specifikace zahrnují třináctipalcový displej s fullHD rozlišením, čipset Tegra 4 a rovné 2 GB operační paměti. Z toho nám zároveň vyplývá, že tento model bude právem patřit mezi ty nejvýkonnější tablety s Androidem na současném trhu. I v tomto případě mohou uživatelé počítat s přítomností digitálního pera a speciálního softwaru pro práci s grafikou.

   

Obě novinky se na trh dostanou v průběhu září (varianta s OS Android) a října (varianta s Windows 8), přičemž koncová cena bude plně korespondovat s jejich zaměřením. Model Companion se na pultech obchodníků objeví s cenovkou okolo 50 000,- Kč (verze s 512 GB SSD) přičemž varianta Companion Hybrid vyjde na 31 000,- Kč (verze s kapacitou 32 GB). Ačkoliv se nebude jednat o masovou záležitost, své majitele si obě novinky nepochybně najdou.

Pokud patříte mezi uživatele produktů značky Wacom, můžete se o vaše zkušenosti podělit s ostatními v diskuzi pod tímto článkem.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

6 komentářů

 1. Johny (neregistrovaný)

  O tabletu hodně jako grafik a ilustrátor uvažuji. Přeci jen jsem plánoval pořídit si nový notebook. Na druhou stranu přiznám, že o tabletech vůbec nic nevím, ale jestli se nepletu, tak tam není možný žádný upgrade: dokoupit ram, vylepšit procesor…?

  Čili i přesto, že mě grafika živí (a dobře), tak tahle cena mi přijde daleko za hranicí únosnosti. Přeci jen za 20 000 koupim dnes notebook s lepšími parametry a i kdybych k tomu měl vzít Cintiq za 15 000, furt z toho vyjdu líp. Ano, asi si to nevezmu na výlet do hor, což bych u klasického tabletu klidně mohl. Na druhou stranu… 50 000 za tablet nebo 10 korun za papir, tuzku a gumu…

  Popravdě většina z nás ale byla zvědavá, co Wacom předvede z jiného důvodu. Díky Note začíná Samsung pomalu ale jistě šlapat naopak na paty Cintiqům (LCD tablety od Wacom) a být Wacomem, mám obavy abych nedopadl jako pověstný RIM a nezaspal dobu ;-)

  • Taky po očku sleduju, kam se vyvíjí Wacom a začínám zjišťovat, že pro mé kreslící potřeby bude plně dostačovat tablet s Windows 8 a tlakově citlivým stylusem. Čili vlezl bych se do nějakých 15 tisíc. S tím by měl Wacom něco dělat.

  • Johny (neregistrovaný)

   Bohužel Windows 8 jsou ještě kus od toho aby tohle nativně dovolovali, co jsem viděl nějaké studie a testy. Tedy především je tu problém s kompatibilitou zařízení. Je ale jen otázkou času (a já dávam kapitalistovi rok, maximálně 2) kdy se tahle bariéra zákonitě musí prolomit a pak co Wacomu zbude? Dostane se do zvláštní pozice, kdy jeho zařízení za 70K budou prakticky totožná se zařízeními za 20K od jiných výrobců. Co hůř, sám do nich bude dodávat digitizéry :D Není mi jasná ta strategie.

  • Přesně tak, sám mám v notebooku Wacom vrstvu a stylus od nich :D

   Notebook byl sice dost drahej a na nějakou top grafiku to není, ale radši si koupím něco takového, než to jejich. A přitom tam stejně za ty prachy daj mizernou Inteláckou grafiku…

 2. Johny (neregistrovaný)

  MCEZA: můžeš poslat link na notebook? Docela bych rád prostudoval co to umí a je to rychlejší než to googlit bez toho abych věděl čeho se chytit. Budu teď v říjnu kupovat notebook a tohle by byla jedna z možností.

  • Mám Lenovo ThinkPad X220 Tablet. Dnes už je nástupce X230T s Ivy Bridge a USB 3.0. Na grafiku to moc není, ale já si na tom občas něco udělám a používám to zejména na ručně psané poznámky.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).