Domů » Bleskovky » Nečekejte na novou nabídku Start z Windows 10 až do podzimu. Ukážeme vám, jak ji aktivovat nyní

Nečekejte na novou nabídku Start z Windows 10 až do podzimu. Ukážeme vám, jak ji aktivovat nyní

Systém Windows 10 je s námi 5 let a za tu dobu se dostal na více než miliardu zařízení. Microsoft „desítky“ vylepšuje průběžně každého půl roku, přičemž v poslední době velké změny přicházejí na jaře, ty menší na podzim. Microsoft dokonce loňský podzimní update vydal pouze jako drobnou servisní aktualizaci, a letos má v plánu to samé.

windows 10 1 9
Ilustrační obrázek

Jednou z novinek, které se na podzim dočkáme, bude inovovaná nabídka Start. Microsoft ji již zpřístupnil testujícím v rámci Insider programu a jak objevil Deskmodder.de, lze ji aktivovat i v ostré verzi systému Windows 10. Jak je to možné? Jednoduše. „Nová“ nabídka Start je již od květnové aktualizace (verze 2004) součástí Windows, pouze je skrytá, a Microsoft ji na podzim aktivuje přepnutím údajů v systémovém registru. Aktivaci ale můžete provést jednoduše už nyní svépomocí.

Jak získat novou nabídku Start?

  • 1. Je zapotřebí mít na počítači nainstalovaný systém Windows 10 s letošní jarní aktualizací.
  • 2. Následně je nutné ve službě Windows Update najít volitelnou aktualizaci KB4568831 a provést její instalaci.
  • 3. Třetím krokem stažení tohoto souboru, jeho rozbalení a spuštění souboru 20H2.reg
  • 4. Nyní proveďte restart vašeho počítače

Po restartu na vás vykoukne upravená nabídka Start, která zbavuje dlaždice systémové barvy a odstraňuje dlaždice ze seznamu všech aplikací, kde zůstanou pouze ikonky.

Jak se vrátit k původní nabídce Start?

Pokud by se vám nová podoba nabídky Start nelíbila, můžete se jednoduše vrátit k původní verzi. Stačí v systémovém registru vyhledat následující adresu:

regedit

A celý záznam „0“ smazat.

Pokud se rozhodnete si novou nabídku Start vyzkoušet, mějte na paměti, že vše provádíte na vlastní nebezpečí a SMARTmania.cz ani autor článku neručí za případné škody, které mohou na vašem zařízení vzniknout.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments