Nečekaný obrat: příští chytré hodinky od Samsungu bude pohánět WearOS

Samsung by měl i letos představit novou generaci chytrých hodinek Gear, které vyvíjí pod kódovým označením Galileo. Oproti předchozím modelům však má dojít k radikální změně – namísto očekávaného názvu Gear S4 se mají hodinky jmenovat Galaxy Watch, a na místo vlastního systému TizenOS údajně Samsung vsadí na WearOS od Google.

Samsung zkusil štěstí s hodinkovým systémem od Google naposledy před čtyřmi roky s modelem Gear Live, poté však své hodinky a náramky vybavoval Tizenem. O tom, že letos dojde ke změně, nejprve informoval leaker @universeice, nyní jeho zprávu potvrdil i známější @evleaks.

Drobná odbočka nebo konec Tizenu v hodinkách?

Zatím není jasné, zda Galaxy Watch budou jedinou výjimkou potvrzující pravidlo, nebo budou do rukou systému WearOS vkládány i budoucí nositelná zařízení s logem Samsung. Kromě ochranné známky Galaxy Watch si totiž nechal Samsung zaregistrovat i Galaxy Fit, takže bychom se mohli dočkat i náramku s WearOS.

Galaxy Watch budou pravděpodobně představeny v druhé polovině letošního roku, a patrně je bude pohánět zbrusu nový hodinkový čipset od Qualcommu. Letošní podzim by tak mohl patřit zcela nové generaci chytrých hodinek, proslýchá se, že své první modely chystá i Google.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentáře

 1. q (neregistrovaný)

  škooda hm

 2. Martin (neregistrovaný)

  Nedivím se Tizen byl o ničem :D

  • mino (neregistrovaný)

   Samotný Tizen nieje až tak zlý ako skôr politika Samsungu, ktorý napríklad dovolil pridávať aplikácie do samsung obchodu pre gear fit 2 len pár vybraným spoločnostiam a ostatní developeri mohli pridávať len vzhľady hodiniek.

  • Jirka (neregistrovaný)

   O ničem nebyl. Rychlostí a energetickou úsporností byl někde jinde než Android Wear/WearOS. Taky ovládání lunetou bylo výrazně pohodlnější než čistě dotyky na displeji. Pokud tyto tři věci budou mít v těch hodinkách s WearOS, tak proč ne. Pokud ne, tak budou spíš o ničem Galaxy Watch.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *