Domů » Bleskovky » Nebia představila novou generaci chytré sprchy. Investoval do ni i Tim Cook

Nebia představila novou generaci chytré sprchy. Investoval do ni i Tim Cook

Startup Nebia, mezi jehož investory je i šéf Applu Tim Cook, spustil na Kickstarteru kampaň na za financování třetí generace svého sprchového systému s názvem Nebia by Moen. Oproti loňské generaci je o něco menší a především levnější – jeho cena začíná na 199 dolarech (4 500 Kč), což je o 300 dolarů méně než u předchůdce.

nebia sprcha

Nová generace podle výrobce také nabízí – oproti běžným sprchám – o 45 % vyšší úsporu vody, dvojnásobné pokrytí a spotřebuje prý o 41 % méně energie na zahřívání, přičemž má jít o jeho dosud nejteplejší sprchu. V neposlední řadě startup slibuje, že instalace systému zabere jen 15 minut a že se obejde bez instalatéra.

Sprcha poslední generace na crowdfundingové platformě vzbudila obrovský zájem a během několika dnů se na ni vybralo přes 800 tisíc dolarů, čímž byl cíl kampaně překonán více než pětkrát (potrvá navíc až do 29. února). Sponzorům bude dostupná v březnu, ostatním pak v srpnu.

Martin Duchoslav

Technologický nadšenec, který si ze zájmu o technologie udělal práci. Původním profesním zaměřením politický komentátor. Mám rád počítačové hry (zejména „inteligentní“ FPS jako Bioshock, RPG jako Skyrim a tahové strategie typu HOMAM), tenis, odbornou literaturu (média, psychologie…) nebo vymýšlení slovních hříček typu erfurtský elektrotechnik elegantně experimentoval s echt endéráckým elektromotorem.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
XPofirrtt
Anonym
XPofirrtt
Offline

Vypadá to dobře… A co vodní kámen? Co chvíli budou trysky ucpané.

Aleš
Anonym
Aleš
Offline

Vodní kámen je prevít, ale ucpaná tryska se nechá vyčistit. Za horší považuji problém s velikostí rozstřikovaných vodních kapek. Tato vodní mlha se snadno vdechne a pravděpodobnost nákazy Legionellou se zvyšuje dramaticky.