Návrat ve velkém stylu: značku Nokia budeme vídat i na nositelné elektronice

Rok 2017 znamená pro společnost Nokia velký návrat mezi značky spotřebitelských produktů ve světě mobilních technologií. Od Microsoftu se k Nokii oklikou přes společnost HMD Global vrátily smartphony a hloupé telefony, od letošního léta bude její značka „viset“ i na chytré a nositelné elektronice zaměřené na uživatelovo zdraví.

Nokia totiž v loňském roce koupila společnost Withings, která se na výrobu těchto produktů zaměřuje a má ve svém portfoliu několik zajímavých výrobků, např. chytrou osobní váhu, hodinky se záznamem srdečního tepu, apod. Ačkoliv výrobky Withings pod křídly Nokie vycházely pod vlastní značkou, od letošního léta ponesou logo finské Nokie.

Tip: Kompletní parametry všech Nokia smartphonů s Androidem najdete v našem katalogu: Nokia 3Nokia 5Nokia 6. Na této stránce si parametry jednotlivých modelů můžete porovnat vedle sebe.

nokia

Změní se i současná aplikace Health Mate, která se stará o sběr dat z těchto chytrých elektronických doplňků. Dostane nové prostředí pro lepší uživatelskou zkušenost, možnost sdílet data s přáteli, a osobního kouče, který uživateli vytvoří individuální zdravotní a fitness plány. Aplikace bude navíc obohacena o program Patient Care Platform, v němž bude mít uživatel možnost sdílet naměřená data se svým lékařem.

Značka Nokia zkrátka bude v letošním roce opět vidět, a to nejen na smartphonech a hloupých telefonech, ale i na jejich chytrých doplňcích.

xiaomi-beryko-mwc

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku