Domů » Bleskovky » Návrat ve velkém stylu: značku Nokia budeme vídat i na nositelné elektronice

Návrat ve velkém stylu: značku Nokia budeme vídat i na nositelné elektronice

Rok 2017 znamená pro společnost Nokia velký návrat mezi značky spotřebitelských produktů ve světě mobilních technologií. Od Microsoftu se k Nokii oklikou přes společnost HMD Global vrátily smartphony a hloupé telefony, od letošního léta bude její značka „viset“ i na chytré a nositelné elektronice zaměřené na uživatelovo zdraví.

nokiawithings

Nokia totiž v loňském roce koupila společnost Withings, která se na výrobu těchto produktů zaměřuje a má ve svém portfoliu několik zajímavých výrobků, např. chytrou osobní váhu, hodinky se záznamem srdečního tepu, apod. Ačkoliv výrobky Withings pod křídly Nokie vycházely pod vlastní značkou, od letošního léta ponesou logo finské Nokie.

Tip: Kompletní parametry všech Nokia smartphonů s Androidem najdete v našem katalogu: Nokia 3Nokia 5Nokia 6. Na této stránce si parametry jednotlivých modelů můžete porovnat vedle sebe.

nokia

Změní se i současná aplikace Health Mate, která se stará o sběr dat z těchto chytrých elektronických doplňků. Dostane nové prostředí pro lepší uživatelskou zkušenost, možnost sdílet data s přáteli, a osobního kouče, který uživateli vytvoří individuální zdravotní a fitness plány. Aplikace bude navíc obohacena o program Patient Care Platform, v němž bude mít uživatel možnost sdílet naměřená data se svým lékařem.

Značka Nokia zkrátka bude v letošním roce opět vidět, a to nejen na smartphonech a hloupých telefonech, ale i na jejich chytrých doplňcích.

xiaomi-beryko-mwc

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. Dyť je to jenom logo proboha, nechápu ty lidi co kolem toho dělají takové haló…

  • Presne tak. Cinan, ktery nalepuje na sve kramy logo Nokia. Nic vic. Adeti maji radost.

   • Velmi pochybuji ze deti by meli radost z hloupeho tlacitkoveho telefonu. Z osobni zkusenosti vim ze detem se zavdecit necim jinym nez iphonem je temer nemozne:D

   • Číňan, protože vyrábí outsourcovaně ve Foxconnu? Tím pádem je číňan i iPhone, ne? Zkrátka HMD Global řídí bývalí zaměstnanci a fanoušci Nokie ve Finsku.
    Nokia HMD nepůjčila jen logo, ale zkrátka je to teď její mobilní divize.
    A ta právě vydala globálně první mobily, proto ten boom.

   • Jakub (neregistrovaný): Ono je to defakto tak, že Foxconn skrz prostředníka udělal HMD „Evropskou“ společnost a co se tam navrhne si vyrobí. Jde o to, že celé se to nemá tvářit jako třeba u Motoroly nebo Alcatelu, kde se prostě brand proidal do Asie, ale je to „jako že ten západní telefon“. Ale je to čína.

    Srovnání s Apple je mimo. Po deklasování RIM (BB), Nokie a MS je to poslední mohykán mezi neasijskými výrobci.

  • Už jen podle tvého nicku „wtfnokialel“ je vidět, že jsi jen ubohý troll. A pro tvoji informaci „NOKIA“ je to co lidé viděli posledních 20 let na těch nejlepších telefonech, takže to je ten důvod proč se k té značce vrací.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).