Domů » Bleskovky » Návod: jak používat časovou osu aktivit ve Windows 10

Návod: jak používat časovou osu aktivit ve Windows 10

Windows 10 umožňuje snadné přepínání nejen mezi spuštěnými aplikacemi, ale také mezi těmi, které byly otevřeny někdy v minulosti. Pomocí časové osy ve Windows 10 se totiž můžete snadno vrátit k předchozí práci v určité aplikaci, a to až o několik týdnů zpětně.

Časovou osu skvěle podporují textové, grafické či jiné editory, Office, internetové prohlížeče a podobně. Je v ní možné aktivity vyhledávat a samozřejmě také odstraňovat. A to jak jednotlivě, tak aktivity celého konkrétního dne.

Vyhledávání v Časové ose Windows
Vyhledávání v Časové ose Windows

Navíc je veškerá práce synchronizována napříč zařízeními. Časová osa je ve výchozím nastavení vypnutá, stejně tak i její synchronizace. Jak tedy časovou osu začít používat?

Windows 10 & zapnutí Časové osy

Nejprve je třeba jít do Nastavení > Systém > Multitasking.  Zde pak stačí jednoduše aktivovat přepínač „Časová osa“.

V tuto chvíli je časová osa funkční. Zobrazíme ji pomocí zkratky Win + Tabulátor nebo kliknutím tlačítko „Zobrazení úloh“ na Hlavním panelu.

Nastavení časové osy
Nastavení časové osy

Synchronizujte si práci napříč zařízeními

Pokud se aktivity nesynchronizují, běžte do Nastavení > Soukromí > Historie aktivit. Zde bude potřeba vše aktivovat. Ukládání historie aktivit na Vašem zařízení i odesílání historie aktivit Microsoftu. To slouží právě k oné synchronizaci a ukládání aktivit do účtu Microsoft.

Časová osa Windows
Časová osa Windows

Nyní máte vše připraveno. Pro navrácení k rozdělané práci a plynulé přecházení s rozdělanou prací mezi vašimi zařízeními, stačí kdykoliv otevřít Časovou osu v Zobrazení úloh :-)

Lukáš Kobylík

Student vysoké školy, fanoušek i kritik Microsoftu a Applu. Nadšenec do moderních, ale i retro technologií. Ve volném čase hudebník, co rád drnká na kytaru nebo si po dni vychutná dobrou muziku z vinylu.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
Upozornit na