Domů » Bleskovky » Nástupce Xperie XA pózuje na nových fotografiích: USB-C míří do střední třídy

Nástupce Xperie XA pózuje na nových fotografiích: USB-C míří do střední třídy

Společnost Sony zřejmě v rámci veletrhu MWC obnoví portfolio svých telefonů řady Xperia X, a to včetně cenově dostupného modelu Xperia XA. Jeho neoficiální render jsme viděli již před měsícem, nyní se můžeme na chystanou novinku podívat na fotografiích, které pravděpodobně pocházejí z produktového videa přímo od Sony. Zda se bude telefon jmenovat Xperia XA2, XB nebo nějak jinak, prozatím nevíme, z obrázků však můžeme vypozorovat několik skutečností.

xperiaxa-3

Z hlediska designu náš žádné velké překvapení nečeká, stále se bude jednat o zařízení s tenkými postranními rámečky, ale velmi širokou bradou a čelem. Široké otvory nahoře i dole dávají naději, že by telefon mohl dostat stereoreproduktory, chybět nemá ani 3,5mm jack na sluchátka.

xperiaxa-2

Novinkou bude přítomnost USB-C konektoru, absence širokého zamykacího tlačítka zase dává tušit, že na čtečku otisků prstů můžeme zapomenout. Poslední známou veličinou jsou barevné varianty –  červená, růžová, modrá a stříbrná (bílá).

xperiaxa-1

Na detaily o vnitřní hardwarové výbavě si budeme muset počkat do dalšího úniku, případně do oficiálního představení, které by mělo proběhnout na tiskové konferenci Sony v rámci veletrhu MWC.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. No moc v tom geny XA nevidím, spíše Z Compact. Sony to frká jak se zrovna vyspí, bída:.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).