Domů » Bleskovky » Nástupce úspěšné Nokie Lumie 520 je na cestě, možná však jen u amerického T-Mobile

Nástupce úspěšné Nokie Lumie 520 je na cestě, možná však jen u amerického T-Mobile

Po představení Nokie Lumie 630/635 se mnoho fanoušků systému Windows Phone pozastavilo nad tím, proč se telefon ve skutečnosti nejmenuje Lumia 530 nebo dokonce 430, jelikož postrádá některé funkce loňské vlajkové lodi v oblasti low-endových telefonů, například několik senzorů.

 

Pravý nástupce Lumie 520 má přijít teprve nyní, podle Evleaks bude prodáván u amerického T-Mobile. Má se jednat o Nokii Rise, ačkoliv z tweetu není jasné, zdali se jedná o kódové označení nebo o jméno, pod kterým bude tento operátor Lumii 530 prodávat. Její kódové označení má být podle dřívějších informací Nokia Rock. Také není jasné, jak to bude s její celosvětovou dostupností.

 

O hardwarové výbavě Lumie 530 prozatím nemáme žádné informace, nicméně můžeme vycházet ze specifikací záhadného zařízení RM-1027, které se objevilo ve výsledcích benchmarku GFX. Nabídnout má displej s rozlišením 480 × 800 pixelů a grafický čip Qualcomm Adreno 305. Jedná se ale pouze o spekulaci, zmíněné rozlišení by totiž znamenalo, že přístroj bude mít pod displejem fyzická hardwarová tlačítka narozdíl od Lumie 630, jejíž displej má ve vertikálním směru o 54 pixelů více.

 

Budeme zvědaví, kdy bude Lumia 530 představena, jaká bude její finální hardwarová výbava a hlavně cena, která by měla být nižší než v případě Lumie 630. Ta se aktuálně prodává v našich končinách za cenu kolem 4 000 Kč s DPH.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. jakubs (neregistrovaný)

  Nokia Rock = medzinárodná verzia

  Nokia Rise = 530 iba pre T-Mobile USA

  Nokia by si určite nenechala 530 iba pre amíkov, lebo ako všetci vieme 520 bola najpredávanejší WP, taktiež 521, ktorá sa predávala taktiež u T-Mobile USA. Čiže Nokia sa usiluje urobiť to isté tu.

 2. IgorVysoky (neregistrovaný)

  ak bude cena nastavená 100-130€ na začiatku predaja a príde koncom leta, najneskôr pred vianocami, tak super. Bude mať asi slabší procesor ako 630, ináč si neviem vysvetliť aby boli rovnaké.

 3. radim (neregistrovaný)

  Velmi nevidim smysl L530, kdyz uz 630 je oskubana na kost, tak by me zajimalo co jeste bude postradat.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *