Nástupce Nexusu 7 přijde v červenci: Vyrobí jej opět Asus

Nexus 7 (recenze) je nejprodávanějším tabletem s operačním systémem Android, který si našel již téměř pět milionů majitelů. Kombinace příznivé ceny a slušné hardwarové výbavy z něj udělala prodejní hit a tak není divu, že se na tento úspěch Google pokusí navázat. Podle agentury Reuters by nástupce měl být představen v červenci letošního roku a přinese údajně hned několik změn.

Mluví se o nahrazení čipové sady od NVidie řešením od Qualcommu, což je odůvodňováno větší úsporou energie. Zmenší se rámeček okolo displeje a obrazovka samotná nabídne vyšší rozlišení, než dosavadní generace s rozlišením 1280 x 800 px. O ceně se zatím pouze spekuluje, dají se ale očekávat podobná čísla jako u přechůdce, tedy rozmezí přibližně mezi 200 – 300 USD (4000 až 6000 Kč bez DPH). Poslední známou informací je skutečnost, že výrobcem se opět stane Asus, na další podrobnosti si ale budeme muset ještě chvíli počkat.

Google Nexus 7 16GB lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Autor článku
Martin Pavlović
O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku