Domů » Bleskovky » Nástupce Lumie 1320 údajně dostane dva sloty na SIM karty

Nástupce Lumie 1320 údajně dostane dva sloty na SIM karty

Microsoft nejspíše na veletrh MWC nepřijede s prázdnou, s největší pravděpodobností na něm představí nástupce Lumie 1320, tedy tabletofon střední třídy. Toto zařízení, označované také jako Lumia 1330, prošlo začátkem roku certifikací FCC, stejný úřad nyní schválil i dual SIM variantu tohoto modelu.

  

Lumia 1330 má přijít variantách – základní varianta má obsloužit sítě 3G na jedné SIM kartě (RM-1066), počítá se i s verzí, která bude podporovat sítě LTE-Advanced (RM-1062). K nim nyní přibývá model se dvěma sloty na SIM karty (RM-1065 s LTE a RM-1067 bez LTE), jeho existenci kromě FCC odhaluje i facebooková stránka Microsoft Indonesia, podle které má být zařízení představeno brzy.

  

Pokud se potvrdí předchozí spekulace založené na datech benchmarku GFXBench, bude Lumia 1330 disponovat 5,7″ HD displejem, čipsetem Qualcomm Snapdragon 400, 1 GB RAM a 32GB vnitřním úložištěm. Fotografie má pořizovat zadní 14megapixelový fotoaparát, selfies pak pětimegapixelová čelní kamerka.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

12 komentářů

 1. qwerty (neregistrovaný)

  ak k nemu daju podobnu baterku ako ma 1320 tak bude moj

 2. Ten „horší“ foťák je jediné, co mi na Lumii 1320 vadí. Takže pokud tam opravdu dají 14 Mpx s trochu slušnou světelností, bude to velmi dobrý stroj… No a jestli se oba rozměry zmenší řekněme o 1 cm, bude to taky příjemné…

 3. Tak já bych nad ním i uvažoval, kdyby tam MS dal tlačítka pod displej, zatím to ale bohužel nevypadá. Nevím, proč slevují z toho standartu, který nastolili, navíc to bude stát nejspíš stejně, jako tenkrát 1320, takže to celkem nechápu.

 4. Mám Lumii 1320, a jediné za co bych to vyměnil je tenhle nástupce, a nebo 1520, ale ta je pro mě cenově mimo. Ale proč, bože proč ne HW tlačítka? Žena má 735 a ty SW tlačítka bych asi nerozchodil. Má vůbec nějaká novější lumie HW tlačítka? snad ani 535 ne, že?

  • Nemá, jediná je 830, ta má i spoušť fotoaparátu.

  • Tyler (neregistrovaný)

   z x30 jen vyssi 930 a 830 a potom uplne nejnovejsi 532 a 435.

  • Nojo, ale ta 830 je asi baterkou a velikostí displeje někde jinde no… bohužel.

  • SW tlačidlá sú veľmi individuálne, mne napr vôbec neprekážajú.

  • Zaklinac: SW systémová (tedy ty ZÁKLADNÍ) tlačítka nejsou individuální, ale GUI prasárna:) Aplikace pak musí buďto obsahovat vlastní (typicky třeba Zpět, to by ses u Androidu uImmersiveModoval), takže chudák vývojář musí implementovat čudl, místo toho, aby se spolehl na systém čudl/gesto. Pak je samozřejmě nesmysl systémová tlačítka jaksi „magicky“ různě skrývat, zobrazovat:)

   Navíc v tom Android skoro co verzi dělá nový bordel (a to nemluvím o výrobcích) a jak vidíš i tady, ani MS, který má vše pod palcem neumí kloudně lidem říci, co co má a jak je to vlastně správně….

  • lerion (neregistrovaný)

   Uni, asi ji to nepochopil. „Individuální“ je tu myšleno tak, že někomu SW tlačítka nevadí a někomu vadí.

   Jinak proč sem taháš Android? Toto je Windows Phone a tam nemá do systémových tlačítek jakákoli aplikace co mluvit. Ta jsou tam natvrdo pořád…

   Takže MS řekl jak je to správně – dražší modely mají HW tlačítka, levnější SW tlačítka. No problem with that.

  • Nemá hw tlacitka i L532 za 80eur ? Takže aké drahšie modely?

 5. Inak pri prehravani filmu si môžeš tie tlacitka skryť a nesvietia ti keďže momentálne nejdu vypnúť setriacim rezimom – takže to ma aj vyhody

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).