Domů » Bleskovky » Nástupce Huawei Mate X by mohl mít v těle zabudovaný stylus

Nástupce Huawei Mate X by mohl mít v těle zabudovaný stylus

Ohebný smartphone Huawei Mate X se ještě nedostal do prodeje, ale jeho výrobce už nyní přemýšlí nad další generací. Jak by mohla vypadat, odhaluje nedávno zveřejněná přihláška, kterou si čínský výrobce nechal zaregistrovat letos v únoru.

huawei mate x 2

Huawei Mate X s šachtou pro stylus

Podle přiložených obrázků by se telefon neměl příliš lišit od současné generace. Jedinou, ale poměrně zásadní novinkou, má být stylus vložený do tlustší části. U tohoto typu zařízení by dotykové pero dávalo smysl, není divu, že se objevují spekulace o tom, že Samsung nahradí řadu Note právě ohebnými telefony. Huawei však zatím nemá se stylusy takové zkušenosti jako Samsung, zatím dotykovým perem vybavil pouze telefon Huawei Mate 20 X.

mate x

Otázkou je, jak Huawei vyřeší vnitřní uspořádání komponent, šachta pro stylus zabere poměrně značné množství místa, které u současné generace vyplňuje výpočetní hardware a fotoaparáty. Vzhledem k tomu, že se jedná o patentovou přihlášku, je možné, že se nakonec realizace vůbec nedočkáme.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Je vidět že telefony žijí-telefony je baví. Nejsem jejich uživatel(mám Nokii), ale přeji jim úspěch(i na našem trhu).

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).