Nabídka Start se vrací: Objevuje se v nejnovějším sestavení Windows

V Redmondu usilovně pracují na příští verzi systému Windows, který nese kódové označení Threshold. Některá z jeho prvních sestavení již byla zaznamenána v lozích obchodu aplikací Windows Store, poslední nese číslovku 6.4.9788.0.

 

Příští verze Windows má nabídnout především odlišný pohled na hybridní prostředí systému – uživatelé stolních počítačů nebudou muset přijít do styku s prostředím Modern UI takřka vůbec, zatímco tablety s malými úhlopříčkami budou ochuzené o desktop. Na ostatních zařízeních bude spojovacím prvkem obou prostředí nová nabídka Start, která v sobě skloubí prvky původního menu z Windows 7 a starších s dlaždicovými zástupci moderních aplikací. Jak bude nová nabídka Start vypadat se můžete podívat na následujícícím screenshotu posledního sestavení.

 

Pravý sloupec by mělo být možné maximalizovat do současné podoby nabídky Start, jeho výchozí stav má být automaticky zvolen podle typu zařízení. Veřejná betaverze příští verze systému Windows má podle posledních zpráv přijít již letos na podzim.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku