Domů » Bleskovky » Nabídka Start se má vrátit do Windows až příští rok

Nabídka Start se má vrátit do Windows až příští rok

Příští aktualizace Windows 8.1, která patrně ponese název Update 2, nabídku Start do systému nevrátí. S touto zprávou přišla Mary Jo Foley na webu Zdnet s odvoláním na své zasvěcené zdroje. Původně měla nabídka Start být součástí této aktualizace, Microsoft se však rozhodl odložit tento krok k vydání další majoritní verze Windows.

 

Její příchod je očekáván v dubnu příštího roku (nebo později), naopak Update 2 má přijít již letos v srpnu. Návrat nabídky Start odhalil Terry Myerson, viceprezident Microsoftu, na letošní vývojářské konferenci Microsoft Build, která se odehrála letos v dubnu. Jaké novinky bude Update 2 obsahovat je prozatím neznámé.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

78 komentářů

 1. Spravne ;-) Tenhle paskvil nejak solidne uzavrit a dat to dohromady az u Win9 ;-) No doufam, ze tam se opet vrati k tomu, co tak dobre slouzi a nebudou nam v tom „aute“ nahrazovat „volant“ za nejake nesmysly, ktere byly vymyslene jen proto, protoze „volant“ uz je tu s nami mnoho let…

 2. Správné rozhodnutí, Windows 9 bude konecne snad opet normalni a pouzitelnou verzi jako Windows 7.Ne kockopsem jako Windows 8.x

  • Já si na 8.1 absolutně nemůžu stěžovat. Ani pracovní workstation, ani na dotykovém notebooku. K sedmičkám bych se už opravdu vracet nechtěl.

  • mimonaut: To nic nemění na tom, že W8 je kočkopes a opravdu se vyhlíží jeho náhrada co nejdříve. I v MS (vzhledem k „úspěchu“ osmiček).

  • Win 8.1 je normální apoužitelná verze už teď. Nemám s ní problém na herní sestavě ani v notebooku. Také bych se nevrátil na sedmy.

  • Martin P. (neregistrovaný)

   Na pracovní stanici?

   Vy máte na pracovní stanici touchscreen? Vy používáte na práci veřejný cloud OneDrive?

   W8.x je na pracovní počítači díky tomu, že tyhle feature jsou na počítačích pro firení sektorna hranici měřitelnosti. Zbytečný on není špatný, ale tyhle vlastnosti firemní sektor naprosto míjí.

  • OneDrive je nepovinná funkce. A výhoda Windows 8 je, že se perfektně ovládají i bez touchscreenu.

   OneDrive funguje úplně stejně i na Windows 7 – takže podle tebe není vhodný pro firemní sektor?

   Jediný problém Windows 8 v ohledu na firemní sektor je, že firma by musela zaměstnance v novém systému pořádně proškolit. Velké firmy teprve teď přecházejí z Windows XP na Windows 7 a uživatele na to hrozně nadávají, že to je úplně jiné. Nedovedu si představit, že by místo XP dostali Win 8…

  • mceza: Tak více méně se dá W7 „jedním tlačítkem“ přepnout do podoby WXP. To s W8 rozhodně nehrozí.

   Pokud se W8 perfektně ovládají i bez topuchscreenu, tak W7 se ovládají utraperfektně a to tom to je:)

  • Co se na Windows 8 ovládá špatně? Já jsem si ničeho nevšiml? Obzvlášť od verze 8.1.

  • HTCJIRKA: Souhlas. Navíc, kdyby dal MS možnost volby a nediktoval, možná by W8.1 byly úplně někde jinde, než aktuálně jsou a jednalo by se o důstojného nástupce Windows 7, který by dnes nedominoval.

  • Martin P. (neregistrovaný)

   A proč teda kupovat W8 pokud je používáte jako W7 ?

   -nepužíváte touchscreen

   -nepoužíváte cloud

   -nepoužíváte MS Market

   -nepoužíváte aplikace pro Metro…

   -po když neoužíváte ani Outlook nebo hotmail účet…

   Takže jste tam kde u W7, jen za to přeškolení lidí dáte peníze navíc. Produktivitu práce to nezvedne ba naopak.

   Pro na doma to může být stejné jenže tam máte ještě měně peněz než ve firelním sektoru. Pokud někdo má počítač na hry je na tom zase o kus hůře. Většina testů vyšla o 5 až 10% u FPS.

   W7 je dost těžký kalibr a změny z uživatelského hlediska jsou kosmetické a jdou i proti uživateli.

   Kdybych měl doma NTB s touchscreenem, telefon s Windows phone a X box byly by ty Windows 8.x super. Zatím jsou často jen zbytečné.

  • Tož ještě se hodí automatická záloha windows do cloudu, nový integrovaný antivir, možnost obnovy do továrního nastavení – částečné nebo úplné, lepší vyhledávání, kompatibilita s některýma novýma programama, automatické přehrávání, rychlé načítání Windows, menší náročnost než W7, lepší správce úloh a průzkumník, nový IE a podobně. S tím FPS je to takové jednou tak a jednou tak. U většiny her jsem měl lepší FPS, ale našly se hry, kde to bylo trošku nižší.

  • Martin P. (neregistrovaný)

   Krapet mlžíte

   Windows 8 nemají zálohování Windows do cloudu… Jen části profilu uživatele. Aplikace zálohování jak ji znáte třeba z Windows 7 už tam není vůbec.

   Windows XP, Vista, W7 i W8.x nemají integrovaný antivir. Windows Defender není AV řešení, ale řešení proti spyware. Antivir je balík Microsoft Security Essentials ten není integrovaný a je hodně průměrný.

   Možnost obnovy do tovární ho nastavení byla i u W7 . Jen se to jmenovalo jinak že?.

   Kompatibilita nového systému s novými aplikacemi hmmm toje terno. Já bych řekl že kompatibilita se češí u různě starých systému a aplikací.

   Automatické přehrávání…. WHT jako auto play?

   Mlátíte prázdnou slámu. Žádná killer vlastnost u W8 není.

  • Co nativní podpora 4K rozlišení, lepší podpora SSD a hlavně tehdy lepší cena.. 29€ za nový systém, to nebylo o čem diskutovat :)A mě osobně velice vyhovuje metro jako náhrada za start, mám tam pěkně seřazené programy podle typu a není třeba někam furt scrolovat jako ve staré nabídce. Netvrdím, že je to buhví jakej skok od sedmiček, ale to mě vůbec netrápí :)

  • Vojta (neregistrovaný)

   Dávat tisíce za licenci W8 pro domácí použití, když už někdo má W7 mi nedává moc smysl. Těch feature jak už někdo tvrdil není moc a někomu se prostě může příčit design a rozházení ovládacích prvků. Natož mít v rodině víc PC, ta částka by za NIC rapidně vystoupala. Lidi prostě nemají důvod přejít.

   OSX 10.10 je něco jinýho, super design (ač jsem Apple OS nikdy neholdoval) a vypadá to, že se snažili usnadnit lidem práci. Tady MS selhává.

  • Martin P. Defender je už od Windows 8 i antivirem.

   Některé programy spustíte jen od Windows 8.

   Zálohuje si nastavení programů, historii, oblíbené stránky, téma Windows, nastavení Windows, jazyk, hesla, no docela to ulehčuje práci při reinstalaci, ale ta už není potřebná, protože ve Windows 8.x je obnovení do továrního nastavení. :)

   Fast startup, sdílení obrazovky nebo screenshotu plochy a možnost rychlého odeslání, lepší vyhledávání, skutečně nízká náročnost, dál co jsem vypsal, jinak vytváření virtuálních mechanik pro ISO bez jiného programu… To jsou jen některé z novinek na desktopu.

   Super u Windows 8 je synchronizace. ta je opravdu skvělá, ale využijete jí pokud máte Windows počítač a Windows tablet a telefon.

   Jen jsem chtěl odpovědět, co má i pro mě za výhody mimo Metra. :)

  • Tiež neviem čo mate niektorý proti win 8. Mam ho od doby ako vyšiel a nemám s ním sebe menši problém a to som prechádzal z win7.

 3. Jakub (neregistrovaný)

  Co ho vrátit i do Windows Phone

  • No mobilni Windows take potrebuje nejaky prirustek, ale v tomto pripade UPLNE JINY. Win8 staci v podstate jen „opravit“ (stejne jak tomu bylo u Windows Vista -> Win 7)…

  • Ve Windows Phone nikdy nebyla, takže nevím proč ji tam vracet…

  • JAKUB (neregistrovaný)

   no sem chtěl napsat jako byl i ve WindowsMobile

  • Windows Mobile nebyl přizpůsobený pro ovládání prsty, ale stylusem. Byl by to krok zpět. :)

  • Kdyby byly WP „W7 like“ nebo dle výběru (metro nebo W7 vzhled), jistě by nalákali více zákazníků (třeba mě). Ale to by nebyl MS, aby nediktoval.

  • iOS taky nejde měnit vzhled. dokonce jde vzhled přizpůsobovat míň, než u WP. Skutečně nevím, jak by WP vypadal se vzhledem Windows 7.

   Navíc ona i ta hranatost a jednoduchost přispívá svižnosti systému.

  • JAKUB (neregistrovaný)

   No kdyby mělo prostřední tlačítko fci Start (myslím tím dostat se do nabídky jako se na displeji šoupe do leva a druhým stiskem zpět) a dalo by se programovat tak si myslim že by to nebylo špatné.

  • Proboha hlavně necpat na mobil desktopové prostředí…

  • Ona je to vlastně jako nabídka Start. Hlavní část nabídky Start byla nejpoužívanější programy a stejně to máš i na WP, kde si své nejpoužívanější aplikace do hlavní části připneš a uspořádáš.

   A pak bylo v nabídce start tlačítko Zobrazit všechny programy a to je na WP vlastně to šoupnutí do leva. :)

  • MCEZA:

   Zvlastni ze Androidu desktopove prvky sedi perfektne. Hezky dukaz, ze staci jen premyslet. Rict „desktop na mobilu nemuze fungovat“ umi rict kazdy…

  • Desktop jako OSX nebo Windows opravdu nevím, jak by na mobilu fungoval. Android desktopový systém není. Pokud jsou tam nějaké desktopové prvky, tak jsou automaticky přizpůsobené pro dotyk.

  • Co myslíš tím „desktopové prvky“? Jako že má android ikonky? Jo, to má…

 4. Nabídku start já nepotřebuji, jsem zvyklý na start screen, ale firemní sektor to uvítá. :)

  Jako kočkopes vám to opravdu může přijít, zvlášť při přechodu z

  Windows 7 a krátkém používání Windows 8.x, ale já to mám takto. Jako hlavní používám desktop, start screen používám na zjišťování jestli mi něco nedošlo a tak podobně na živých dlaždicích nebo na spouštění programů, které tam jsou pěkně seřazené ve skupinách. A občas použiju třeba aplikaci Pošta nebo Počasí.

  • Nejen firemní klientelu, ale i spoustu dalších lidí, které kvůli metru nemohou přijít na chuť Windows 8.1.

  • Windows 8 pouřívám od první RC verze. První týden jsem na ně nadával, kudy jsem chodil. Pak jsem přijal nové myšlení a nový styl ovládání. Dnes se rozčiluji na Windows 7, že jim chybí stěžejní funkce…

  • Přesně tak, mám to úplně stejně. Některé funkce jsem si tak oblíbil a zvykl si na ně, že už mi u W7 chybí. :)

  • Vojta (neregistrovaný)

   A spousta lidí zůstane u W7 tak dlouho jak to půjde jen díky tomu, že jim design W8 nepřijde hezký, chaotický a jako víče zmíněnej kočkopes. Nemám problém si navyknout na nový UI, ale tohle na desktopu opravdu nechci.

  • Těch výhod je tolik, že jsem neviděl důvod nepřejít, i kdybych neměl rád dlaždice. :D

  • SMISEK: můžou si vybrat, třeba OS X.

  • Spousta lidí zůstane u W7, protože jsou konzervativní. V oblasti technologické je to hodně špatná vlastnost.

 5. Vojta (neregistrovaný)

  *Výše

 6. Ja ako IT administrátor píšem, že celý ošiaľ okolo Win 8 bol úplne zbytočný. Celá firma prešla so staručkých Win XP na Win 8 vrámci akcii upgrade za cca 30 Euro na PC úplne v pohode a s maximálnou spokojnosťou. A aktualizácia WIN 8.1 len doladila tento systém ktorý odporúčam každému „normálnemu“ užívateľovi. Nepadá, nelagu, rýchly je + podpora zaručená.

  • Martin P. (neregistrovaný)

   Jenže třeba zase u nás zmizeli XP už dávno, mimo technologických mašin tam to W8 taky nezvládnou nahradit.

   Jenže nepoužíváme verze PRO, ale Enterprise multilicence, PC se hlásí do domény, uživatelé nemají ani admina ani přístup na net . Takže nikam se pomocí LiveID zlásit nebudou.

   Kancelářská práce znamená x oken aplikací pro ekonomii, logistiku atd… a ty aplikace opravdu nikdo pro metro přepisovat nebude.

   Takže W8 spoustu práce a užitek marginální.

  • “Kancelářská práce znamená x oken aplikací pro ekonomii, logistiku atd… a ty aplikace opravdu nikdo pro metro přepisovat nebude.“

   Však proto tam je klasická pracovní plocha. Metro berte jako plus navíc.

  • Tu geekovia stále riešia chýbajúce tlačítko štart. Ale to bežného uživateľa nezaujíma. Ten si spustí program s plochy alebo lišty. Metro sa už nerieši lebo sa dá Win 8.1 štartovať priamo do destopu. Čiže nevidím žiadny problém.

 7. Martin P. (neregistrovaný)

  Freeg: Pro ty co mají delší vedení, pointa: ….. a dají se koupit ty W8 bez Metra levnější když ho nebudeme používat… nedají = přechod z W7 zbytečnost.

  • Dle mého je Win8 „vzdušnejšia“ ako Win7. Plus vývoj nezastaví. čo je pri Win7 ukončený.

  • Martin II (neregistrovaný)

   MARTIN P.: Dostanem Mac lacnejsie ak slubim ze nebudem pouzivat iWork? Dakujem pekne za taku argumentaciu…

  • Windows 7 se nedali koupit levněji, protože jsem nepoužíval nabídku Start nebo WMP. :)

   Nerozumím tomu. Proč na to nadávat, je to jen na uživateli, jak bude systém používat a co na něm bude používat. :)

  • A proč přejít na W8.1? pro mě jednoznačně přítomnost Hyper-V! Práce s ISO soubory – naprosto nepostradatelné! Synchronizace a zálohování do Cloudu(vlastním telefon s WP8.1 a uvažuji nad tabletem s W8.1)! Vrátit se zpět na W7? Brrr ani smykem!

  • vojtausti: Z jakého roku jsi sem spadl, práci s ISO jsem opustil opravdu před mnoha lety (jak se opustilo hraní her s obsahem z optického média) :)

  • UNI: Nehraju jenom hry. Z čeho například nainstaluji OS do virtuálu? Nebo Visual Studio stažené z MS VLSC? A spousta dalších, který jsou primárně na optickém datovém nosiči případně elektronicky právě v ISO souboru. Používám PC k práci, ke hrám minimálně!

  • vojtausti: Taky pravda, to mě mohlo napadnout v souvislosti s Hyper-V.) Nicméně nic, co by nebylo řešitelné už v době XP:)

  • UNI: Jasně, že to bylo řešitelné :-). Ale právě že ve W8 to řešit nemusím, ono to prostě funguje a to se mi moc líbí :-)

  • vojtausti: Je mi to jasné:) Nicméně, pro 99,99% populace je tato killer feature jaksi dost nepodstatná:)

  • Vojta (neregistrovaný)

   Na práci s ISO na W7 používám DaemonTools, ten jeden klik navíc mě zase tak nebolí.

  • Ono to není jen o jeden klik. Nejdříve musíš ten soft najít, nainstalovat, naučit se s ním pracovat a pak už tam je ten jeden klik navíc. Ale proč vypícháváte jednu věc ze tří, na které jsem si v rychlosti vzpomněl? Jsou tam i další věci třeba jsem pro svou pěti letou dceru zřídil live účet a nastavil obrázkové heslo. Počítač je zabezpečený, dcera se krásně přihlásí sama a každý týden mi přijde výpis její aktivity na PC. Ano každé jedno vylepšení je vcelku „nepodstatné“, ale když se to vezme vše dohromady tak už to může být k zamyšlení :-)

 8. Windows 8.1 jsou perfektní. Zpět ke starším OS nebo nedej bože ke starší omezené nabídce Start bych se už nevrátil. Jak jsem toho dosáhl?

  1) schopnost přijímat nové postupy

  2) nebýt zastaralý pseudoodborník, kterému ujíždí vlak

  3) nedívat se na věc apriori negativně jen proto, že jde o MS

  • Vzal si mi to z klávesnice. Mám osmičky od prvého dňa vydania v akcii za 29€ a späť na sedmičky by som už nikdy nešiel. Akurát sa MS trochu obabral – chcel som kúpiť nový nb, ale osmičky zvláda ten môj starouš tak bravúrne, že teraz čakám na nejakú HW chybu typu ulomenie displeja apod.

  • Já jsem si je nainstaloval s nedůvěrou. Nejdřív se mi moc nelíbily, na ovládání jsem nadával. Pak jsem se to ale naučil ovládat a je to poho. Příjemnější a rychlejší než Windows 7. Graficky se mi líbí víc a navíc na tom komp běhá mnohem rychleji. Já jsem prostě spokojen.

  • Martin II (neregistrovaný)

   STANDA: Velmi dobre napisane.

  • 1) Ano, ale lepší postupy, nikoli horší.

   2) Ano, nicméně v tomto případě MS ten vlak sám navádí zpět, díky bohu. Sám uznal, že směr nebyl dobrý.

  • Martin II (neregistrovaný)

   UNI:

   1) Kedze su to lepsie postupy tak tvoja poznamka nema vyznam

   2) No navrat ako navrat, vsetky novinky tam zostavaju, len prirobi funckie pre spiatocnikov. To ze vypocuje uzivatelov je dobra vlastnost. Koniec koncov to robi aj Apple s tym svojim „3,8“ je idealna velkost pre mobilny telefon“.

  • Martin II (neregistrovaný): Já chápu, že pro někoho je HID (klávesnice, myš) zpátečnická forma interakce s OS, ale pro mnohé stále naprosto primární. Bylo to 3,5″, které mimochodem tehdy měl jako std. i MS v PDA, Nokia se na tu uhlopříčku defakto ani nevškrábala, ale abych řekl pravdu, já vlastně ani nevím, co přesně od Apple se cituje?

  • Uni: Proč tu řešíš nějaký HID? Nespletl sis diskuzi?

  • Martin II (neregistrovaný)

   UNI: Co chapes a nechapes by bolo na dlhsiu diskusiu. Ale k veci, v praci mam len klavesnicu mys a nevidim ziaden problem pouzivat moje oblubene aplikacie v Metre. Aj na tuto diskusiu prispievam cez Metro IE, ktory je moj najoblubenejsi prehliadac. Prestan sirit nezmysli ze Metro je len na dotyk a dovzdelaj sa.

   A k tomu Applu, povedane tvojim slovnikom: Som rad ze aj Apple uznaj ze jeho smer s presadzovanim 3.5″ uhlopriecky bol zly a teraz ide vydat iPhony 4,7″ a 5.5″.

   Ja viem ze ty na to pozeras inac lebo je to Apple a nie MS.

  • Martin II (neregistrovaný): Nepochopil jsem, proč mi do úst vkládáš „Metro jen pro dotyky“ (btw. já jím osobně spíše jezdím, jiní v Evropě v něm nakupují), nic takového jsem neřekl. Tak jako platí, že toto GUI není pro klávesnici/myš žádná výhra.

   Ad Apple, jak už zaznělo milionkrát. Spolu s tím, jak se zmenšilo množství „balastu“ kolem displeje bylo možné displej zvětšit při zachování ovladatelnosti. Tímto prošli všichni výrobci.

   Tehdy byla hranice 3,5″, dnes je 4″. Tohle se už ale moc nepohne, dokud se nám nezvětší prsty.

   Nevím na co se já dívám jinak u Apple vůči MS, je jedno, jestli je to krabička s WIndows Cosi, iOS, atd.

  • Uni: když pominu, že jsi opět nepochopil téma a pleteš tu klávesnice a myši: právě díky klávesnici se Win8.1 a Metro ovládá výborně. Tento pseudoargument ti nevyšel. Jak už ti bylo několikrát v diskuzích řečeno: dovzdělej se.

  • Martin P. (neregistrovaný)

   Metro je primárně na touchscreen , samo že jde ovládati klavesnicí i myší. Ale ztrácí se tím ta hlavní přidaná hodnota.

   To samé s MicrosoftID , W8.x jdou i bez toho ale opět ztrácí se tam význam.

   Prostě to není černobílé téma.

  • Martin P. (neregistrovaný): Právě že to tak není. Výhoda metra je, že se stejně pohodlně se ovládá klávesnicí, myší, perem nebo dotykem. To je ta přidaná hodnota.

  • mceza: No u W8.1 je nějaký posun, to je pravda, ale jako např. W8, ModernUI a touchpad, to byl solidní úlet. Za ten by zodpovědná osoba měla dělat vrchního odpadkáče patra.

  • Díky gestům jsou Windows 8 první Windows, které se dají touchpadem ovládat.

  • Tak to souhlasím. Ty gesta jsou super jako třeba při posouvání fotek, přepínání aplikací, zoomování, posun startu nebo posun dolů na všechny programy. :)

  • Tak nějak. Kombinace touchpadu a W8 je výborná.

   Mám pocit, že Unimu někdo na Aukru „výhodně“ prodal PC s Windows 98…

  • Standa: No ono někteří lidé žijí prostě v jiné realitě. Kamarád si zas nedávnou koupil Macbook a přišel s tím, jak je to super počítač, že má super funkce. Že třeba na touchpadu může scrolovat dvěma prsty a že je to naprosto úžasné.

   Nejdříve jsem si odblokoval touchpad v biosu (kdo má TrackPoint nepoužívá nic jiného) a potom jsem mu ukázal, že ten MAC asi nebude tak výjimečný, když moje Lenovo to umí taky…

   Na to jsem byl obviněn, že to beztak lenovo okopírovalo od Applu a dál se se lmou nebavil…

   Prostě někteří lidé mají plnou hubu keců, jak je něco špatné a přitom to ani pořádně neznají… A uni zas naopak neustále vychvaluje iPhone a má Samsung. Neustále vychvaluje applí výrobky a používá asi Windows 98 (jinak si jeho absolutní neznalost Win 7 a Win 8 nedovedu vysvětlit)…

 9. Tak W8 je oveľa stabilnejsi a rýchlejší. Lepšia kompatibilita s XP softom, lepšia prepojenost medzi PC a telefonom. V niektorých nastaveniach prehladnejsi. Pokiaľ tam chcete starý štart tak classic shell je spravna volba

 10. Já jsem na W8 přešel hned na začátku z prostého důvodu. Měl jsem doma starší notebook s XP, který používám na všechno možné. Potřeboval jsem ho přeinstalovat. Nejsem ajťák a nevím kde a jak shánět ovladače atd. Tak jsem využil nabídky na W8. Co se stalo? Starý notebook běží znatelně rychleji, nemusel jsem nic doinstalovávat, wokna si všechno vyhledala sama.

  Pak jsem si pořídil i nový pracovní notebook Sony Vaio Duo 13 a jsem maximálně spokojený. Na cestách pořeším maily a kancelářskou práci v dotykovém rozhraní aniž bych musel šachovat s myší nebo touchpadem a v kanceláři pak projektuji v klasickém desktopovém rozhraní.

  Jediné co mi opravdu chybí je pořádný Total commander v dotykovým ovládáním (nechápu jak někomu může stačit explorer :-)) ).

  Takž suma sumárum, to kritizované duální rozhraní má něco do sebe. Každý ať si zvolí co potřebuje.

  • a Metro Commander nevyhovuje? alebo to ma byt total commander na dotykove pouzitie na desktope?

  • Prohlížeč souborů v počítači je i ve OneDrive. Když se klikne nahoře na nápis OneDrive a vybere Tento počítač. :)

  • MetroCommander mi přijde dost nepřehledný. Navíc se nedostane všude.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).