Na Windows 10 spustíte aplikace pro Android. Stačí mít telefon od Samsungu

sung windows

Na včerejší tiskové konferenci Samsungu byla představena spousta nových zařízení a v případě smartphonů řady Galaxy Note 20 i spousta softwarových vylepšení. Část z nich má na svědomí i společnosti Microsoft, se kterou Samsung rozšířil spolupráci, a ještě více do svých telefonů integroval redmondské služby.

https://youtu.be/tMysMmzo8gk

Aplikace z Androidu na Windows 10

Systém Windows již dnes umožňuje částečné propojení smartphonů s Androidem, a to skrze aplikaci Váš telefon. V ní je možné číst SMS a psát SMS zprávy, vyřizovat hovory, zobrazovat telefonní notifikace nebo prohlížet pořízené fotografie. Vybrané telefony od Samsungu navíc umožňují zrcadlit do systému Windows obrazovku či využívat funkci Odkaz na Windows pro rychlé kopírování obsahu mezi telefonem a počítačem.

GIF shows Samsung phone connecting to PC apps

Funkce Odkaz na Windows se v souvislosti s představením řady Galaxy Note 20 dočkala poměrně zásadní novinky. Do počítačové aplikace Váš telefon přibude nová položka Aplikace, která uživateli zpřístupní seznam všech aplikací v telefonu s možností jejich spuštění. Tyto mobilní aplikace pak poběží v oknech bok po boku s Windows aplikacemi.

GIF shows Your Phone app, showing mobile apps on PC screen

Působivé je, že tyto aplikace lze dokonce připínat na hlavní panel a odsud spouštět stejně jako aplikace pro Windows. V první vlně bude možné takto spouštět pouze jednu mobilní aplikaci, v průběhu letošního roku se pak funkce rozšíří na spouštění více aplikací zároveň. Působivé je, že mobilní aplikace spuštěné na počítači nijak neovlivní dění na displeji telefonu, ten bude možné používat odděleně.

windows

Nová verze aplikace Váš telefon podporující spouštění Android aplikací je v současné době dostupná pouze v nejnovějším sestavení Windows 10 s číslem 20185, které vyšlo včera večer. Pro vychutnání této nové funkce je zapotřebí vlastnit smartphone značky Samsung, který podporuje funkci Odkaz na Windows. Jejich seznam najdete na stránkách Microsoftu.

Synchronizace mezi Samsungem a Microsoftem

Další novinkou vyplývající ze spolupráce Samsungu a Microsoftu je propojení aplikací Samsung s různými službami Microsoftu. Samsung Poznámky bude možné synchronizovat s poznámkovníkem OneNote, záznamy se také budou objevovat ve funkci OneNote feed v Outlooku. Poznámky tak bude možné přidávat velmi rychle přímo do emailových zpráv.

GIF shows M365 Samsung Notes, sharing a sketch of a bridge from a phone to an email on the PC laptop

Synchronizovány také budou připomínky z aplikace Samsung připomínky do aplikací Microsoft To Do, Outlook a Microsoft Teams.

GIF shows Samsung Reminders opening up on the phone from Tasks on the PC laptop

Aplikace OneDrive se bude moci synchronizovat se Samsung Galerií

Další střípky ze vzájemné spolupráce

Hodinky od Samsungu (včetně nových Galaxy Watch 3) dostanou nativní emailovou aplikaci Outlook.

Aplikace Outlook na telefonech Galaxy Note 20 dostane rozšířenou podporu stylusu S Pen, např. pro ruční psaní textu, nebo k úpravě obrázků z galerie.

Na telefonech a tabletech od Samsungu také bude možné od 15. září hrát více než stovku her z knihovny Xbox Game Pass, například populární Forza Horizon 4 nebo Minecraft Dungeons.

xbox

Tato funkce bude dostupná i v našich končinách, Samsung navíc v předobjednávkách k telefonům Galaxy Note 20 rozdává herní ovladač MOGA XP5-X a tři měsíce předplatného Xbox Game Pass zdarma.

Autor článku blank
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku