Na nové velikosti dlaždic v mobilních Windows 10 si příliš nezvykejte, ve finále možná nebudou

 

Ne všechny novinky, které jsou součástí technického preview Windows 10, se nutně musí objevit ve finální verzi systému. Microsoft se systémem experimentuje a na základě zpětné vazby Insiderů vyhodnocuje, zda vybrané funkce použije či nikoliv.

O tom co bude a nebude, se tradičně rozpovídal manažer operačních systémů Microsoftu Gabe Aul na svém Twitteru. Podle něj by nová sestavení mobilních Windows 10 měla vycházet s měsíční periodou, dosud však neprozradil, kdy se rozšíří okruh podporovaných zařízení. Tyto dotazy jsou velmi frekventované, proto Aul začíná každé ráno tweetem ve znění: O podpoře nových telefonů budu informovat, jakmile budu moci / O nových sestaveních systému budu informovat, jakmile budu moci.

Zároveň však důrazně nedoporučuje instalaci preview na nepodporované telefony. V technickém preview Windows 10 pro telefony se objevily dvě nové velikosti dlaždic, podle Aula se však jedná pouze o experimentální funkci a prozatím není rozhodnuto, zda budou součástí finální verze. V budoucnu prý dokonce mohou přijít další velikosti případně jiné vzhledy dlaždic.  

Velmi žádanou funkcí je údajně podpora OTG, zda přijde nebo ne však Aul neprozradil, stejně tak nesdělil, kdy bude do mobilních Windows vypuštěn prohlížeč Spartan nebo nový mailový klient Outlook. Podpora Silverlight aplikací má být v příští verzi systému pro telefony i pro PC zachována.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. imperator (neregistrovaný)

  no mne zatial vadi ze zrusili miestnosti nakolko rodinnu miestnost som dost vyuzival v ramci rodiny – jeden hub na kalendar, chat fotky a poznamky… tak som zvedavy ci to vobec nejak nahradia…a celkom fajn bola aj live tile ktora zobrazovala napr upravenu poznamku…namiesto toho dostanem co ? no najskor nic :-/

  • Zaklinac (neregistrovaný)

   Neverím, že by zrušili rooms bez náhrady.

  • Martin Alexandr (neregistrovaný)

   Ted jsem to i někde četl ze to ruší k nejakemu datu. Ale treba prijde neco lepšího .

  • vojtausti (neregistrovaný)

   JJ také jsem to četl na wmmanii. byla by to škoda :-(

  • Menty (neregistrovaný)

   Nebo horšího, jako je u MS zvykem. Viz intgrovaný chat x superpomalý messenger.

  • imperator (neregistrovaný)

   najskor vsetky veci vyseparuju zvlast – zdielany kalendar do kalendara…skupinovy chat do messagingu…nejaky zdielany fotostream do foto appky…a s onenote…no neviem co s nim – nejake aktualizacie livetilu kto kedy poznamky upravil atd…pochybujem ze sa tomu budu az tak venovat…inak..MS zaviedol tu rodinnu miestnost alebo miestnosti

   ios to okopiroval ako rodinne zdielanie alebo zdielanie appiek zakupenych v rodine atd…a MS to ide teraz vyhodit :D

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *