TOPlist

Na návštěvě u Motoroly: Xoom, Atrix, Milestone 2, Pro a FlipOut s Androidem (video)

Motorola má na Mobile World Congressu poměrně velkou expozici, kde si lze prohlédnout všechny její aktuální novinky. Nejvíce pozornosti na sebe poutá tablet Xoom s Androidem 3.0, ale zajímavý je model Atrix, který lze připojit k doku a využívat jej jako malý netbook. Natočili jsme také Motorolu Milestone 2, netradiční FlipOut a model Pro s hardwarovou klávesnicí.

 Premiéry se nový tablet Xoom dočkal už na veletrhu CES 2011 v Las Vegas, první příležitost prohlédnout si jej v Evropě však novináři dostali až na Mobile World Congressu. Jedná se o vůbec první tablet s Androidem 3.0 a z prvních dojmů na mě působí velmi dobře. O výkon se stará čipová sada NVidia Tegra 2 s dvoujádrovým procesorem (každé jádro pracuje na frekvenci 1 GHz). O zobrazování se stará displej s úhlopříčkou 10,1“ a rozlišením 1280 × 800 px. Stejně velkou úhlopříčku displeje mimochodem nabízí i nový Samsung Galaxy Tab 10,1, na který vám brzy také přineseme první pohled. Co se týče výdrže, zvládne Xoom 10 hodin přehrávání videa, výrobce se také chlubí jednou tak rychlejší dobou potřebnou pro nabití oproti konkurenci, konkrétní číslo jsem ale z nikoho nedostal, takže uvidíme, jak tomu bude ve skutečnosti. Kompletní hardwarové parametry Xoomu naleznete v této bleskovce.

- -

Druhou novinkou je Motorola Atrix. I ta si už svou premiéru odbyla na CESu. Tento telefon dostal operační systém Android 2.2, 1GHz dual-core procesor NVidia Tegra 2, 1 GB RAM, čtyřpalcový QHD displej (960 × 540 px) a baterii s kapacitou 1930 mAh. Na přední straně VGA kamerku pro videohovory a k běžnému fotografování se nabízí 5MPx fotoaparát s diodovým bleskem, který je umístěný na zadní straně. Vnitřní paměť je možné pomocí microSDHC karet dále rozšířit a celková kapacita pro vaše data se může vyšplhat až na hodnotu 48 GB. Na první pohled se Atrix jeví jako klasický telefon se solidním výkonem a jemným displejem, nicméně jeho síla tkví v dalším příslušenství, které pro něj výrobce připravil. Troufám si tvrdit, že jde do jisté míry o velmi revoluční řešení, které u uživatelů bude mít úspěch.

Motorola totiž k telefonu nabídne dva docky – Laptop a HD Multimedia. Laptop dock vám umožní telefon využívat jako notebook. Najdete zde plnohodnotnou klávesnici a o zobrazování se postará displej s úhlopříčkou 11,6″. Nechybí ani dvojice USB portů a touchpad s podporou skrolování dvěma prsty. Telefon se k docku připojuje přes konektor umístěný za displejem a při práci s Laptop dockem tedy vůbec není vidět. V momentě, kdy telefon připojíte, spustí se speciální systém/rozhraní s názvem Webtop, ve kterém naleznete plnohodnotný Firefox s podporou Adobe Flash 10.1, správce souborů, okno s obrazem z telefonu a nechybí klient pro připojení na vzdálenou plochu (Cytrix).

- -

- -

Výdrž docku by se měla pohybovat okolo hranice 6 hodin. Dock HD Multimedia nabízí tři USB porty, HDMI výstup a možnost ovládání před dálkový ovladač. Po připojení telefonu se promění v multimediální centrum, které můžete připojit k televizi nebo monitoru.

K vidění je zde rovněž Motorola Milestone 2 s výsuvnou QWERTY klávesnicí a model Motorola Pro s klávesnicí pevně umístěnou pod displejem. Zajímavě působí i Motorola FlipOut, a to především díky netradiční konstrukci, kdy po odklopení horního dílu získáte přístup k hardwarové klávesnici. Na první pohled jde o sympatický telefon, na klávesnici se mi však příliš pohodlně nepsalo.

- -
Motorola Pro a Motorola FlipOut

- -
Motorola Milestone 2

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku