Domů » Bleskovky » Na Google Street View můžete nově cestovat v čase

Na Google Street View můžete nově cestovat v čase

V posledních dnech jste možná potkali v českých ulicích auta a tříkolky od Google, právě totiž probíhá aktualizace snímků na Street View. Staré snímky nebudou nahrazeny, jak by se dalo předpokládat, ale doplněny o nové s možností přepínání mezi nimi. Díky tomu je možné cestovat zpět v čase po vašich oblíbených místech, stejně tak je možné sledovat výstavbu nových budou, například nového světového obchodního centra v New Yorku, tzv. Freedom Tower (Věž svobody) nebo pozorovat rozsah škod po přírodních katastrofách.

Go back in time with Street View

Tlačítko pro návrat do minulosti se nachází v levém horním rohu, jedná se o malou ikonku hodin. Po kliknutí na ni se zobrazí snímek a pod ním interaktivní časová osa. Pochopitelně se tak děje pouze na místech, která byla vyfotografována vícekrát, první snímky sahají do roku 2007. Cestování v čase funguje rychle, tato funkce nepotěší zřejmě jen ty, kteří byli v minulosti autem od Google zachyceni v nelichotivé póze a doufali, že budoucí aktualizace staré snímky odstraní.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).