Domů » Bleskovky » Musíte se stát naší největší konkurencí, vzkazuje šéf Huawei oddělenému Honoru

Musíte se stát naší největší konkurencí, vzkazuje šéf Huawei oddělenému Honoru

Společnost Huawei má svůj mobilní byznys značně ovlivněn americkými sankcemi, které jí znemožňují spolupráci se spoustou amerických firem. Z tohoto důvodu se v Huawei rozhodli odprodat svoji dceřinou značku Honor, které by se díky získání nezávislosti neměl velký americký ban týkat.

honor

Šéf Huawei: motivací Honoru by mělo být svržení mateřské firmy

Na toto téma se rozpovídal i zakladatel 72letý zakladatel Huawei Ren Zhengfei na zaměstnaneckém fóru, kde se opřel zejména do amerických politiků. Ti se podle jeho slov nesnaží jeho firmu napravit, ale zabít. Huawei je neustále pod obrovským tlakem, který vyplývá z nedostupnosti komponent a dalších technických prvků, z tohoto důvodu byl prý prodej Honoru nezbytný. Oddělená firma tak může ponechat ve svých řadách většinu zaměstnanců, stejně tak mohou zůstat otevřené veškeré distribuční a prodejní kanály.

Ren Zhengfei

Zakladatel Huawei zároveň apeluje na Honor, aby se po rozdělení společností stal jeho hlavním konkurentem, podle Zhengfei má být dokonce pro Honor hlavní motivací svržení mateřského Huawei. Podle agentury Canalys prodal dvojlístek Huawei/Honor ve třetím kvartále letošního roku 51,7 milionů smartphonů, přičemž Honor se na tomto čísle podílel 26 procenty.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Je zde někdo do věří že se uskutečnil nějaký prodej Honoru?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).