Velká narozeninová soutěž s LG
Domů » Bleskovky » Movie Creator: Povedený editor videa pro Windows (Phone) od Microsoftu

Movie Creator: Povedený editor videa pro Windows (Phone) od Microsoftu

Jednoduchý editor videí Microsoft Movie Maker byl dříve nedílnou součástí systému Windows, poté se však přesunul do balíčku aplikací Microsoft Live Essentials, který již dva roky nebyl aktualizovaný. A zřejmě se již aktualizace ani nedočká, neboť většina prográmků z tohoto balíčku se postupně přetavuje v moderní dotykové aplikace, např. emailový klient nebo OneDrive. Nyní došlo i na editor videí, který je možné pod názvem Movie Creator Beta stáhnout nejen pro Windows, ale pro Windows Phone.

  

Nová aplikace umí vytvářet z mnoha videí, fotografií, animací, lokalit a hudebních souborů celistvou stopu, kterou je možné všemožné upravovat. Jednotlivá videa je možné v pořadí přesouvat, zkracovat, aplikovat na ně barevné filtry nebo měnit hlasitost. K celku lze pak přidávat úvodní, koncové nebo vložené titulky, témata, případně hudební podkres, jehož hlasitost lze nastavit nezávisle na hlasitosti vložených videí.

   

Bohužel editor prozatím nenabízí možnost volby přechodů mezi jednotlivými videi, stopa je vždy předělena nenásilným prolnutím. Výsledek je možné před uložením shlédnout, pro výstup je možné zvolit jedno ze 17 rozlišení a počtu snímků za sekundu, stropem je Full HD ve 30 fps. Video pak lze jednoduše sdílet na sociální sítě a další kanály.

    

Movie Creator je univerzální a funguje jak na telefonech s Windows Phone 8.1, tak na počítačích a tabletech s Windows. Verzi pro Windows si můžete zdarma stáhnout z tohoto odkazu, verzi pro Windows Phone kliknutím níže.

Odkaz na WP katalog

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments