Domů » Bleskovky » Motorola za první kvartál překvapila počtem dodaných chytrých telefonů

Motorola za první kvartál překvapila počtem dodaných chytrých telefonů

Provozní ředitel společnosti Motorola Rick Osterloh oznámil, že firma v prvním čtvrtletí letošního roku dodala více než 6,5 milionu zařízení. To je značný meziroční nárůst a zásluha patří pravděpodobně modelu Moto G (recenze), který je populární na řadě trhů po celém světě. Zároveň tento úspěch můžeme jen stěží připisovat smartphonu Moto X, který je limitován dostupností již od začátku prodeje v loňském roce. Číslo zahrnuje pouze dodaná zařízení, ne prodeje koncovým zákazníkům, přesto je vysoký meziroční růst pozitivním údajem a po delší době dobrou zprávou pro Motorolu, která se poslední roky spíše trápí.

- - -

Motorola je nyní ve vlastnictví čínského Lenova a můžeme očekávat, že se dočkáme více telefonů, které budou podobně jako Moto G lákat zákazníky hlavně příznivou cenou. Již jsou dostupné informace o modelu Moto X+1, který je nástupcem Moto X a očekává se i druhá generace telefonu Moto G, který by měl nést označení Moto E.

První telefon, který přijde po akvizici Lenovem bychom měli vidět letos na podzim a nejspíše půjde o zmíněný model Moto X+1, který bude krátce následovat nástupce Moto G. 

David Podzimek

4 komentářů

 1. Vojta (neregistrovaný)

  Udělali super telefon s dobrým poměrem Cena/Výkon a dobrou volbou OS(čti Android 4.4 bez nástavby) a hezkým designem, takže se nedivím úspěchu :)

 2. Kolousek001 (neregistrovaný)

  TO už není žádná Motorola, ta pro mě s prodejem umřela.

 3. Martin II (neregistrovaný)

  Motorola je este stale „a Google company“. K predaju zatial nedoslo. Bude to trvat este zopar mesiacov kym sa dohodnuty obchod aj uskutocni. Podobne ako v pripade predaja divizie mobilnych zariadeni Nokie Microsoftu.

  • To je sice pravda, to nicméně nic nemění na tom, že „bývalý“ subjekt už do vývoje nic neinvestuje (proč taky), budoucí ještě nemůže (nemá právní oporu) a značka jako taková prostě „umřela“. Co je na razítku je vcelku jedno.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).