Domů » Bleskovky » Motorola za devět dnů oficiálně představí levný model Moto G

Motorola za devět dnů oficiálně představí levný model Moto G

Motorola dnes spustila webovou stránku, na které láka na „Moto G“. Dočteme se tam, že zařízení bude oznámeno živě na internetu 13. listopadu. To je odedneška za pouhých devět dnů. O Moto G se toho zatím moc neví, s nejvyšší pravděpodobností se nebude jednat o telefon nejvyšší třídy, který by měl konkurovat iPhonu nebo LG G2. Spekulace hovoří o ceně 199 dolarů (4000 Kč bez daně) a pravděpodobně by se Moto G měla stát ukázkou toho, jak mají levné chytré telefony s Androidem vypadat.

 

Levnější model by měl připomínat Moto X, ale bude ořezán za účelem snížení ceny. Na čem můžeme očekávat šetření? Určitě na displeji, jelikož menší znamená levnější, dále fotoaparát, pravděpodobně nebude telefon obsahovat LTE, aby odpadla nutnost platit licenční poplatky, samozřejmě i operační paměť a procesor potkají nutné škrty. Největší otázkou v případě Motoroly zůstává distribuce. Levný telefon ve stylu Moto X by se mohl stát hitem, ale musel by se prodávat i v Asii a Evropě.

David Podzimek

10 komentářů

 1. Cikáda (neregistrovaný)

  Některé zdroje uvádějí čtyřjádro od Qualcommu a 5mpx. Displej 4.5 palce. Mohl by to být zajímavý telefon pro ty, kteří nepotřebují špičkový fotoaparát, ale chtějí velký výkon a odladěný systém. Snad bude i v Evropě.

 2. pravda (neregistrovaný)

  „Levný telefon ve stylu Moto X by se mohl stát hitem, ale musel by se prodávat i v Asii a Evropě.“

  Přesně tak. Pokud nebude Motorola druhým „Nexusem“ čili, pokud se nebude soustředit na top modely, ale na „lidovky“ s dobrým poměrem cena / výkon, tak si myslím, že za rok, dva se může dostat do první trojky výrobců telefonů. Ale nepředbíhejme…

 3. Martin P. (neregistrovaný)

  Můj odhad je že to bude propadák , nebo spíš tu po něm neštěkne ani pes.Takže se situace zopakuje jako u MotoX.

  Telefon nebude v EU prodáván , výhodná cena bude jen s úvazkem u operátora. Co se týká HW bude bez slotu na paměťouvou kartu. Okolo 8-16GB paměti ( volných tak maximálně cca 12) . Bez NFC, bez Glonasu, bez kompasu, slabý foťák. čekal bych i nevýměnou baterku tedy opravdu „terno“.

  • Tom (neregistrovaný)

   Opravdu propadák? Komiku.

   V USA je o X slušný zájem.

   Pokuď je něco propadák tak NFC,aneb mnoho povyku pro nic.Nevidím jediný důvod proč by telefon primárně určený pro trh USA a Evropy podporoval CCCP šrot jménem Glonass:)

   O blábolech o foto a kompasu se nemá ani cenu rozepisovat

  • Martin P. (neregistrovaný)

   Ano o Moto X je velký zájem aleta cena je dotovaná úvazkem u operátora. Plná cena opravdu atraktivní není, stejně jako u iPhone 5C.

 4. Tom (neregistrovaný)

  Ano,na úvazek…Ale drtivá většina telefonu v USA je na úvazek.

  A co se týče G…Pokuď bude alepoň v Německu za rozumný peníz tak to nebude špatná volba,Rozumně velký,slušný výkon a suprové provedení od Moto.

 5. Vraj to má byť 199 dolárov bez viazanosti. To je pekná cena ale ak to bude len pre USA….

  • Martin P. (neregistrovaný)

   Nikoliv to je s úvazkem. Bez úvazku stojí oficiálně cca 480,-$ za 16GB verzi. A to máte bez cla, HPD a jen s roční zárukou.

  • pravda (neregistrovaný)

   Martin P.: Mino se baví o Moto G, ty se bavíš o Moto X, pokud se nepletu

  • Martin P. (neregistrovaný)

   Aha moje chyba.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).