Domů » Bleskovky » Motorola X nabídne „jen“ HD displej a dvoujádrový procesor (upřesnění parametrů)

Motorola X nabídne „jen“ HD displej a dvoujádrový procesor (upřesnění parametrů)

Motorola X je jedním z nejočekávanějších telefonů v letošním roce. Americký výrobce v posledních letech nepředstavil žádné přelomové zařízení, ale díky akvizici od Googlu a spekulacím jsou očekávání od budoucího telefonu ohromná. Vypadá to však, že jsou příliš velká. Twitter účet @evleaks, jeden z nejčastějších zdrojů důvěryhodných informací o nepředstavených zařízeních, publikoval specifikace plánovaného smartphonu Motorola X.

  

Telefon by měl  překvapivě obsahovat dvoujádrový procesor Snapdragon MSM8960 Pro taktovaný na 1,7 GHz, 2 GB operační paměti a 16 GB interní paměti. Displej by měl mít rozlišení 1280 x 720 pixelů a jeho rozměr je zatím neznámý, z dřívějších spekulací se očekávají rozměry okolo 4,3 palce. Na zádech by se měl nacházet fotoaparát s deseti megapixely a na přední straně dvoumegapixelová kamera.

Operační systém v zařízení by měl být Android ve verzi 4.2.2. Tyto informace se nemusí zakládat na pravdě, ale @evleaks byl v minulosti relativně přesný. Přesto, že specifikace jsou spíš průměrné, nemusí to být zásadní problém. V současnosti je nízká nabídka kvalitních telefonů s Androidem s displejem o rozměrech okolo 4,3 palce. Motorola X by měla mířit na zákazníky, kteří chtějí menší telefon. Pokud dostane adekvátní cenu a výkonnou baterii ze současných telefonů Motorola, mohlo by se jednat o úspěšné zařízení.

David Podzimek

6 komentářů

 1. Pepa (neregistrovaný)

  Osobně si myslím, že FullHD displeje jsou na telefony zbytečné a jen zbytečně zvyšují cenu telefonu, navíc HD rozlišení naprosto stačí.

  • Přesně tak, sám vlastním One X a i na 4,7″ je rozlišení dostatečně jemné.

   „Horší“ HW (dvoujádro) jistě nahradí odladěnost systému.

  • Cikáda (neregistrovaný)

   No „horší hardware“ je výkonnější než to Vaše HTC, ale souhlasím, na telefon je fullHD zbytečnost. Teď mám možnost používat i Samsung GNII a tam to prostě stačí.

 2. Pokial sa udrzi trend, ze kazdy vyrobca uvedie jeden model s cistym androidom a buducou podporou od Google, tak ma tento pokus Motoroly nezaujima.

 3. Nevím, na kolik je nízká nabídka +-4″ displejů, dle mě je široká, jen se sem dané značky nedováží. Což platí i o Motorole, takže že by zrovna ona u nás tento segment trhu rozšířila…

  Motoroly mají velmi zajímavé modely (Razr, Droid, Defy) a rozhodně na jejich atraktivitě nijak neubírá, že nemají nahoněné proužky (resp . jádra a ppi), snad tomu tak bude i u X a nabídne nějakou atraktivní hodnotu (ad. Výdrž, Klávesnice, Odolnost).

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).