Cena:

Motorola X nabídne „jen“ HD displej a dvoujádrový procesor (upřesnění parametrů)

Motorola X je jedním z nejočekávanějších telefonů v letošním roce. Americký výrobce v posledních letech nepředstavil žádné přelomové zařízení, ale díky akvizici od Googlu a spekulacím jsou očekávání od budoucího telefonu ohromná. Vypadá to však, že jsou příliš velká. Twitter účet @evleaks, jeden z nejčastějších zdrojů důvěryhodných informací o nepředstavených zařízeních, publikoval specifikace plánovaného smartphonu Motorola X.

  

Telefon by měl  překvapivě obsahovat dvoujádrový procesor Snapdragon MSM8960 Pro taktovaný na 1,7 GHz, 2 GB operační paměti a 16 GB interní paměti. Displej by měl mít rozlišení 1280 x 720 pixelů a jeho rozměr je zatím neznámý, z dřívějších spekulací se očekávají rozměry okolo 4,3 palce. Na zádech by se měl nacházet fotoaparát s deseti megapixely a na přední straně dvoumegapixelová kamera.

Operační systém v zařízení by měl být Android ve verzi 4.2.2. Tyto informace se nemusí zakládat na pravdě, ale @evleaks byl v minulosti relativně přesný. Přesto, že specifikace jsou spíš průměrné, nemusí to být zásadní problém. V současnosti je nízká nabídka kvalitních telefonů s Androidem s displejem o rozměrech okolo 4,3 palce. Motorola X by měla mířit na zákazníky, kteří chtějí menší telefon. Pokud dostane adekvátní cenu a výkonnou baterii ze současných telefonů Motorola, mohlo by se jednat o úspěšné zařízení.

Autor článku
David Podzimek