Domů » Bleskovky » Motorola X nabídne „jen“ HD displej a dvoujádrový procesor (upřesnění parametrů)

Motorola X nabídne „jen“ HD displej a dvoujádrový procesor (upřesnění parametrů)

Motorola X je jedním z nejočekávanějších telefonů v letošním roce. Americký výrobce v posledních letech nepředstavil žádné přelomové zařízení, ale díky akvizici od Googlu a spekulacím jsou očekávání od budoucího telefonu ohromná. Vypadá to však, že jsou příliš velká. Twitter účet @evleaks, jeden z nejčastějších zdrojů důvěryhodných informací o nepředstavených zařízeních, publikoval specifikace plánovaného smartphonu Motorola X.

  

Telefon by měl  překvapivě obsahovat dvoujádrový procesor Snapdragon MSM8960 Pro taktovaný na 1,7 GHz, 2 GB operační paměti a 16 GB interní paměti. Displej by měl mít rozlišení 1280 x 720 pixelů a jeho rozměr je zatím neznámý, z dřívějších spekulací se očekávají rozměry okolo 4,3 palce. Na zádech by se měl nacházet fotoaparát s deseti megapixely a na přední straně dvoumegapixelová kamera.


Operační systém v zařízení by měl být Android ve verzi 4.2.2. Tyto informace se nemusí zakládat na pravdě, ale @evleaks byl v minulosti relativně přesný. Přesto, že specifikace jsou spíš průměrné, nemusí to být zásadní problém. V současnosti je nízká nabídka kvalitních telefonů s Androidem s displejem o rozměrech okolo 4,3 palce. Motorola X by měla mířit na zákazníky, kteří chtějí menší telefon. Pokud dostane adekvátní cenu a výkonnou baterii ze současných telefonů Motorola, mohlo by se jednat o úspěšné zařízení.

David Podzimek

avatar
600
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Pepanisko
Anonym
Pepanisko

Osobně si myslím, že FullHD displeje jsou na telefony zbytečné a jen zbytečně zvyšují cenu telefonu, navíc HD rozlišení naprosto stačí.

M4Touch
Anonym
M4Touch

Přesně tak, sám vlastním One X a i na 4,7″ je rozlišení dostatečně jemné.

„Horší“ HW (dvoujádro) jistě nahradí odladěnost systému.

Cikáda (neregistrovaný)
Anonym
Cikáda (neregistrovaný)

No „horší hardware“ je výkonnější než to Vaše HTC, ale souhlasím, na telefon je fullHD zbytečnost. Teď mám možnost používat i Samsung GNII a tam to prostě stačí.

spigot
Anonym
spigot

Pokial sa udrzi trend, ze kazdy vyrobca uvedie jeden model s cistym androidom a buducou podporou od Google, tak ma tento pokus Motoroly nezaujima.

uni
Uživatel
uni

Nevím, na kolik je nízká nabídka +-4″ displejů, dle mě je široká, jen se sem dané značky nedováží. Což platí i o Motorole, takže že by zrovna ona u nás tento segment trhu rozšířila…

Motoroly mají velmi zajímavé modely (Razr, Droid, Defy) a rozhodně na jejich atraktivitě nijak neubírá, že nemají nahoněné proužky (resp . jádra a ppi), snad tomu tak bude i u X a nabídne nějakou atraktivní hodnotu (ad. Výdrž, Klávesnice, Odolnost).

uni
Uživatel
uni

btw. vždycky můžeme vzít HD2 a…:-)