Domů » Bleskovky » Motorola si nechala patentovat flexibilní hodinky, které půjde ohnout okolo zápěstí

Motorola si nechala patentovat flexibilní hodinky, které půjde ohnout okolo zápěstí

Motorola si v polovině letošního června nechala u amerického patentového úřadu USPTO (U.S. Patent and Trademark Office) zaregistrovat elektronické zařízení s flexibilním displejem. Podle přiloženého obrázku lze usuzovat, že se jedná o hodinky s ohebným displejem a patrně i pružným tělem, které je připevněno k displeji pomocí úchytů. Toto řešení by umožňovalo ohnout displej například kolem zápěstí.

 

O Motorole, kterou před dvěma roky koupil internetový gigant Google za 12,5 miliardy dolarů, se již dříve spekulovalo, že připravuje chytré hodinky, ale žádný produkt nebyl doposud oznámen. Avšak vzhledem ke stále více se rozvíjejícím trhu v této oblasti by tento krok dával smysl.

Motorola by se tak přidala k hráčům jako je Sony, Samsung, Pebble a Qualcomm, očekává se, že v příštím roce se mezi ně přidá i Apple a Microsoft. Žádný z výrobců ale prozatím nepředstavil hodinky s ohebným nebo zakřiveným displejem. V této oblasti jsou průkopníky LG a Samsung se svými smartphony Flex respektive Galaxy Round.

 

Jsme zvědaví, jestli tento koncept přivede Motorola k finálnímu produktu, neboť jak je známo, ne všechny zaregistrované patenty se stávají realitou.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Tak to je bomba – hodinky co jsou na zápěstí. To jsou mi událostě.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).