Domů » Bleskovky » Motorola RAZR i oficiálně: Upravený RAZR M s 2GHz čipem od Intelu

Motorola RAZR i oficiálně: Upravený RAZR M s 2GHz čipem od Intelu

Spolupráce Motoroly a Intelu přinesla své ovoce ve formě nového modelu RAZR i, který se pyšní 2GHz procesorem Intel Atom na platformě Medfield (single-core) a stává se tak zařízením s nejvyšším taktem na poli mobilních telefonů.

  

K představení tohoto krasavce došlo ke včerejšímu datumu v Londýně a pokud vám nový přírůstek do rodiny RAZR přijde povědomý, tak vězte, že se jedná o RAZR M, avšak se zmíněným čipsetem od Intelu, který doplňuje 1 GB operační paměti RAM. Oba modely mají 4,3″ Super AMOLED displej s qHD rozlišením (540 x 960 px) s velmi úzkým rámečkem okolo. Slušnou výdrž by měl zaručit akumulátor s kapacitou 2000 mAh a o mechanickou ochranu se postará konstrukce z kevlaru s hydrofobní povrchovou úpravou.

Zadní strana bude osazena čočkou 8MPx fotoaparátu a díky rychlému procesoru lze snímky pořizovat již jednu sekundu od spuštění aplikace. Tomu napomůže tlačítko spouště, které je mimo absence loga operátora Verizon jedinou viditelnou změnou od americké verze. Nechybí přední VGA kamerka pro videohovory, podpora NFC a slot pro microSD karty, které rozšíří 8GB interní paměť. Ač Motorola spadá pod Google, tak zařízení odstartuje se zmrzlinovou verzí Androidu (4.0.4), avšak update na Jelly Bean (4.1) by na sebe něměl nechat dlouho čekat.

  
Motorola Razr i na živých fotografiích nás rozhodně zaujala


RAZR „M“ a „i“ na pohled odlišuje pouze logo společnosti Verizon a tlačítko spouště fotoaparátu. Na Facebook stránce Motoroly tak při propagaci snadno došlo k záměně, chyba už naštěstí byla opravena.

Velká Británie, Německo, Francie, Argentina, Brazílie a Mexiko se nového RAZRu dočkají začátkem října a to i v bílé variantě, cena není prozatím známá a stejně tak není jasné, zda se jej dočkáme i na českém trhu.

Jiří Hanč

Sledování diskuze
Upozornit na
guest
18 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments