Domů » Bleskovky » Motorola RAZR i oficiálně: Upravený RAZR M s 2GHz čipem od Intelu

Motorola RAZR i oficiálně: Upravený RAZR M s 2GHz čipem od Intelu

Spolupráce Motoroly a Intelu přinesla své ovoce ve formě nového modelu RAZR i, který se pyšní 2GHz procesorem Intel Atom na platformě Medfield (single-core) a stává se tak zařízením s nejvyšším taktem na poli mobilních telefonů.

  

K představení tohoto krasavce došlo ke včerejšímu datumu v Londýně a pokud vám nový přírůstek do rodiny RAZR přijde povědomý, tak vězte, že se jedná o RAZR M, avšak se zmíněným čipsetem od Intelu, který doplňuje 1 GB operační paměti RAM. Oba modely mají 4,3″ Super AMOLED displej s qHD rozlišením (540 x 960 px) s velmi úzkým rámečkem okolo. Slušnou výdrž by měl zaručit akumulátor s kapacitou 2000 mAh a o mechanickou ochranu se postará konstrukce z kevlaru s hydrofobní povrchovou úpravou.

Zadní strana bude osazena čočkou 8MPx fotoaparátu a díky rychlému procesoru lze snímky pořizovat již jednu sekundu od spuštění aplikace. Tomu napomůže tlačítko spouště, které je mimo absence loga operátora Verizon jedinou viditelnou změnou od americké verze. Nechybí přední VGA kamerka pro videohovory, podpora NFC a slot pro microSD karty, které rozšíří 8GB interní paměť. Ač Motorola spadá pod Google, tak zařízení odstartuje se zmrzlinovou verzí Androidu (4.0.4), avšak update na Jelly Bean (4.1) by na sebe něměl nechat dlouho čekat.

  
Motorola Razr i na živých fotografiích nás rozhodně zaujala


RAZR „M“ a „i“ na pohled odlišuje pouze logo společnosti Verizon a tlačítko spouště fotoaparátu. Na Facebook stránce Motoroly tak při propagaci snadno došlo k záměně, chyba už naštěstí byla opravena.

Velká Británie, Německo, Francie, Argentina, Brazílie a Mexiko se nového RAZRu dočkají začátkem října a to i v bílé variantě, cena není prozatím známá a stejně tak není jasné, zda se jej dočkáme i na českém trhu.

Jiří Hanč

18 komentářů

 1. moya (neregistrovaný)

  Po designové stránce je to pro mě naprostá špička.

  • souhlasím, telefon vypadá hodně pěkně.

  • Tak mě se motorolí droidi líbí téměř všechny ;)

  • Mě naprosto deptají ty všemožný nápisy. A korunu tomu nasazuje ten stříbrnej proužek s nápisem Motorola. To mě se tedy vůbec nelíbí. Proč musej všichni rvát na telefony všemožný nápisy jako With HTC Sense, LTE, NFC, HD Video, fullHD Video. Ať si tohle píšou na krabici. Už iPhone mě štve tím slohem, co má ze zadu na krytu. Demence.

  • T.Z. (neregistrovaný)

   takto vypadá špičková designová studie. A o příspěvěk výše vidíte špičkovou ukázku pubertální demence v kombinaci s nulovým vkusem.

  • Co má společného vkus s pubertální demencí? Radši budu příště mlčet. Na malou chvilku jsem zapomněl, že internetový diskuze nejsou o individuálních názorech, ale o držení se stáda, nebo bezhlavém přitakávání výrobcům na jejich špičkové designové studie.

  • T.Z. (neregistrovaný)

   Ano prosím zdrž se příště. A pokud umíš číst tak sem zmínil dva faktory v kombinaci (pubertu a nevkus). Puberta poukazuje na tvuj typicky nedospělý Hate slovíčkem demence na konci a vkus nemusíš mít na úrovni plážového prodavače hodinek abys viděl že ten nebo tamten design je dobrý i když by sis ho třeba nekoupil. Tomu se zas říká objektivita.

  • Ty nazýváš moje vyjadřování pubertální demencí a já nemůžu nazvat prznění designu demencí? Jakej je mezi náma rozdíl? Ale nebudem to řešit. Mě se ty nápisy prostě nelíběj a doteď nechápu, co to má společnýho s tím, jak vypadá design telefonu. O tom jsem se nezmínil. No a ještě jednou připomenu, že i kdybych byl prodavač hodinek, nebo designer u Ferrari, mám právo na to, aby se mi něco nelíbilo. A jak už jsem jednou zmínil, nejsem ovce, která prostě bude souhlasit s čímkoli, co někde dostane nálepku špičkového designu (Najmuli jsme špičkového designera, takže se vám to prostě musí líbit). Na to, aby mi někdo diktoval co se mi má líbit, nebo co mám dělat už jsem dost starej. Před pár lety to mnozí zkoušeli a očividně to některým zůstalo.

 2. basta (neregistrovaný)

  A bude mít i odolnost vůči vodě a prachu tak jako Razr M? Vlastním Mot DEFY+ a lepší volbu jsem nemohl udělat, nicméně začínám pokukovat po trošku větším displeji.

 3. Thenter (neregistrovaný)

  Datumu? OMG.

 4. ale ten reklamny obrazok je fiasko….Motorola Europe a na nej Verizon(teda fotka Razr M)

 5. Škoda že Motorolu nekoupil místo Googlu Microsoft. Přijde mi, že Motorola v poslední době dělá hardwareově a dizajnově nejvyrovnanější telefony. Mají vše co by měly mít, namají fůru zbytečností a narozdíl od L920 neváží skoro 200g. Pro mě jsou ale bohužel zabité Androidem.

 6. Michal (neregistrovaný)

  Dost se bojim ty vydrze na baterii s tim intelem vevnitr..

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).