Domů » Články » Motorola představila modely RAZR HD, RAZR Maxx HD a RAZR M

Motorola představila modely RAZR HD, RAZR Maxx HD a RAZR M

Motorola na včerejší tiskové konferenci v New Yorku představila tři nové smartphony modelové řady Droid RAZR s Androidem 4.0. Do Evropy se zatím chystá pouze jeden model.

Motorola rozšířila svou Androidí rodinku hned o tři nové modely – Droid RAZR HD, Motorola Droid RAZR Maxx HD a Motorola Droid RAZR M, všechny se však honosí logem operátora Verizon a prodávat se z počátku budou jen na americkém trhu, i když v případě modelu RAZR M už víme, že se dostane také do Evropy, ve Velké Británii by se měla začít prodávat už 18. září.

Tři nové Motoroly: Droid RAZR HD, Droid RAZR Maxx HD a Droid RAZR M

Mezi společné specifikace modelů Droid RAZR HD a Motorola Droid RAZR Maxx HD patří dvoujádrový Snapdragon S4 o taktu 1,5 GHz, 1 GB operační paměti RAM, 8Mpx čip hlavního fotoaparátu a podpora NFC. Konstrukce bude řešena stejně jako u původního RAZRu, můžeme se tedy těšit na kombinací plastu a kevlaru. V případě evropské verze modelu RAZR M se dočkáme procesoru Intel Medfield.

Jak již název napovídá, Droid RAZR HD a jeho sourozenec Maxx se liší velmi málo. Mateřským znaménkem je Super AMOLED HD displej s úhlopříčkou 4,7 palce a Motorola se chlubí s 85% nárůstem saturace barev oproti iPhone 4S. V prvním případě bude tomuto žroutovi energii dodávat baterie o kapacitě 2500 mAh a pokud by to někomu bylo málo, tak rozšířená verze nabídne hned 3300 mAh a k tomu navíc navýšení paměti na 32 GB.

  

Droid RAZR M se dočká 4,3 palcového S-AMOLED panelu s qHD rozlišením (540 x 960 px) a stejně jako u předchozích dvou modelů, se bohužel dočkáme PenTile matice. Potěšující zprávou je naopak, že ani zde Motorola nešetřila a „emku“ nadělila akumulátor s kapacitou 2000 mAh.

Všechny tři novinky disponují systémem Android 4.0.4 „Ice Cream Sandwich“ a aktualizace na verzi 4.1 „Jelly Bean“ by se měla dočkat do konce roku. Společně s tímto prohlášením Motorola přislíbila, že majitelé (později upřesněných) zařízení, kteří se tohoto updatu nedočkají, dostanou slevu na pořízení „novějšího železa“ ve výši 100 USD. Na přesnější kritéria si ještě musíme počkat, jedná se však o milé gesto, nemyslíte?

Zdroje: PocketNow, Engadget

Jiří Hanč

Sledování diskuze
Upozornit na
guest
20 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments