TOPlist

Motorola představila dva nové tablety řady Xoom 2

Motorola představila dva nové tablety Xoom 2 a Xoom 2 Media Edition, které se od sebe budou lišit úhlopříčkou displeje. Povede se jim prosadit mezi konkurencí?

Řady tabletů s Androidem se brzy rozšíří o další přírůstky od Motoroly. Modelová linie Xoom 2 nabídne dva modely, ten větší se pochlubí IPS displejem s úhlopříčkou 10,1″ a rozlišením 1280 x 800 pixelů. Menší s přídomkem Media Edition bude vybavený 8,2″ IPS panelem s rozlišením 1280 x 720 px. Displej bude chráněný ochranným sklem Gorilla Glass a vadit mu nebudou ani doteky mokrými prsty. Oba dva tablety dostaly do výbavy Android 3.2 „Honeycomb“, ale v průběhu příštího roku se počítá s uvolněním aktualizace na Android 4.0. Hnacím motorem se stal dvoujádrový procesor s taktem 1,2 GHz (TI OMAP 4). Pro fotografování a nahrávání HD videa bude připravený 5Mpx fotoaparát s přisvětlovací diodou. V rámečku na přední straně nebude chybět 1,3Mpx kamerka pro videohovory

- - - 
Motorola Xoom 2 s 10,1″ IPS displejem 

Pro potřeby systému a aplikací bude k dispozici 1 GB operační paměti RAM a 16 GB Flash ROM; chybět nebude ani slot na paměťové karty microSD. Větší Motorola Xoom 2 bude dodávána se speciálním perem pro psaní poznámek, menší Xoom 2 Media Edition zase nabídne vestavěný subwoofer slibující kvalitní zvukový zážitek. Kromě microUSB konektoru najdeme na těle obou novinek také microHDMI výstup. Výbavu uzavírá GPS, Wi-Fi s podporou standardů 802.11b/g/n, Bluetooth 2.1 (A2DP, EDR). Výdrž při plné zátěži by se měla pohybovat okolo 11 hodin, což je srovnatelné s iPadem nebo PlayBookem.

- - - 
Motorola Xoom 2 Media Edition

Rozměry a hmotnost
Motorola Xoom 2: 253,9 x 173,6 x 8,8 mm, 599 gramů
Motorola Xoom 2 Media Edition: 216 x 139 x 8,9 mm, 386 gramů 

Tablety by se měly ve velké Británii začít prodávat v druhé polovině listopadu a předpokládáme, že by se do Vánoc mohly objevit i v České republice. Cena zatím nebyla stanovena.

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku