Domů » Články » Motorola představila dva nové tablety řady Xoom 2

Motorola představila dva nové tablety řady Xoom 2

Motorola představila dva nové tablety Xoom 2 a Xoom 2 Media Edition, které se od sebe budou lišit úhlopříčkou displeje. Povede se jim prosadit mezi konkurencí?

Řady tabletů s Androidem se brzy rozšíří o další přírůstky od Motoroly. Modelová linie Xoom 2 nabídne dva modely, ten větší se pochlubí IPS displejem s úhlopříčkou 10,1″ a rozlišením 1280 x 800 pixelů. Menší s přídomkem Media Edition bude vybavený 8,2″ IPS panelem s rozlišením 1280 x 720 px. Displej bude chráněný ochranným sklem Gorilla Glass a vadit mu nebudou ani doteky mokrými prsty. Oba dva tablety dostaly do výbavy Android 3.2 „Honeycomb“, ale v průběhu příštího roku se počítá s uvolněním aktualizace na Android 4.0. Hnacím motorem se stal dvoujádrový procesor s taktem 1,2 GHz (TI OMAP 4). Pro fotografování a nahrávání HD videa bude připravený 5Mpx fotoaparát s přisvětlovací diodou. V rámečku na přední straně nebude chybět 1,3Mpx kamerka pro videohovory

- - - 
Motorola Xoom 2 s 10,1″ IPS displejem 

Pro potřeby systému a aplikací bude k dispozici 1 GB operační paměti RAM a 16 GB Flash ROM; chybět nebude ani slot na paměťové karty microSD. Větší Motorola Xoom 2 bude dodávána se speciálním perem pro psaní poznámek, menší Xoom 2 Media Edition zase nabídne vestavěný subwoofer slibující kvalitní zvukový zážitek. Kromě microUSB konektoru najdeme na těle obou novinek také microHDMI výstup. Výbavu uzavírá GPS, Wi-Fi s podporou standardů 802.11b/g/n, Bluetooth 2.1 (A2DP, EDR). Výdrž při plné zátěži by se měla pohybovat okolo 11 hodin, což je srovnatelné s iPadem nebo PlayBookem.

- - - 
Motorola Xoom 2 Media Edition

Rozměry a hmotnost
Motorola Xoom 2: 253,9 x 173,6 x 8,8 mm, 599 gramů
Motorola Xoom 2 Media Edition: 216 x 139 x 8,9 mm, 386 gramů 

Tablety by se měly ve velké Británii začít prodávat v druhé polovině listopadu a předpokládáme, že by se do Vánoc mohly objevit i v České republice. Cena zatím nebyla stanovena.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

2 komentářů

  1. Novinky od Motoroly člověk rád vidí. Třeba takový Milestone, ještě se k nám nedostala ani jednička a už se představuje čtyřka… No snad se to pod Googlem změní.

  2. maxxz (neregistrovaný)

    Milestone se u nás prodával v distribuci IRD. Milestone 2 se k nám bohužel nedostal, nicméně šlo jej koupit z EU distribucí, můj je Německo. Droid 3 se do Evropy vůbec nedostal. Droid 4 ještě není ani v USA. Český distributoři se velmi snaží na zlepšení situace okolo mobilních telefonů Motorola, nicméně samozřejmě je to i na zákaznících, pokud je zájem slabý, pak je to problém. Ačkoliv je to škoda. Motorola nabízí v podstatě velmi zajímavé a kvalitní mobilní telefony.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).