Domů » Bleskovky » Motorola One Hyper se chlubí vysouvací selfie kamerou a ultrarychlým nabíjením

Motorola One Hyper se chlubí vysouvací selfie kamerou a ultrarychlým nabíjením

Minimalizace rámečků okolo displeje a vytlačení selfie kamerky do vysouvacího modulu, to je zatím jediné možné řešení, jak navrhnout smartphone bez výřezu v displeji. Tohoto trendu se chytlo několik výrobců, nejnověji i čínské Lenovo, které pod hlavičkou značky Motorola představilo nový smartphone nazvaný One Hyper.

motorola one hyper 2

Motorola One Hyper: ultrarychlé dobíjení vyžaduje dodatečnou investici

Představování novinky začneme netradičně u nabíjení. Lenovo tento telefon pojmenovalo One Hyper, jelikož disponuje funkcí Hyper Charge pro ultrarychlé dobíjejí výkonem až 45 Wattů (USB Power Delivery 3.0). Díky tomu má být možné nabít vestavěný 4 000mAh akumulátor na 75 procent za pouhou půlhodinu, bohužel Lenovo do balení přidává nepochopitelně pouze 15W nabíječku.

one hyper 2

Nabíjení probíhá prostřednictvím USB-C konektoru, nechybí ale ani tradiční sluchátkový jack umístěný na horní stranu telefonu. Tu okupuje asi nejviditelnější prvek telefonu – vysouvací selfie kamerka. Ta vyjíždí z těla telefonu v podobě kvádříku s integrovaným snímačem o rozlišení 32 megapixelů. Tento snímač dokáže spojovat informace ze čtyř sousedních pixelů do jednoho, díky čemuž má poskytovat velmi citlivé snímky i za zhoršených světelných podmínek. Kamerka je motorizovaná a disponuje funkcí ochrany během pádu – pokud telefon zaznamená vysokou hodnotu zrychlení nebo náhlé otočení vzhůru nohama, fotomodul se automaticky zasune do těla.

motorola one hyper 3

Hlavní fotoaparát na zádech je duální a tvoří jej následující prvky:

  • 64Mpx kamerka s optikou o světelnosti f/1.9 a kombinací fázového a laserového ostření
  • 8Mpx ultraširoký fotoaparát s úhlem záběru 118° a světelností f/2.2

one hyper 1

Střední třída s 6,5″ displejem

Kromě fotoaparátu se na zádech nachází ještě čtečka otisků prstů. Čelní stranu telefonu vyplňuje 6,5″ LCD panel s poměrem stran 19:9 a Full HD rozlišením. Díky vysouvací selfie kamerce nehyzdí displej žádný výřez nebo otvor, na druhou stranu poměrně vyčnívá bradička, která je výrazně širší než horní a boční rámečky.

Uvnitř telefonu tepe čipset Qualcomm Snapdragon 675, kterému sekundují 4 GB RAM. Vnitřní úložiště má kapacitu 128 GB a lze jej rozšířit paměťovou kartou až do kapacity 1 TB. Využitím této možnosti však přijdete o funkci dual SIM, telefon má totiž hybridní šuplík. Lenovo vybavilo Motorolu One Hyper Androidem 10 bez jakéhokoliv bloatwaru, avšak nejedná se o „čistý“ Android z programu Android One.

Cena a dostupnost

Motorola One Hyper se bude prodávat v barvách Deepsea Blue, Dark Amber a Fresh Orchid. Telefon je prozatím dostupný pouze v USA, nicméně počítá se s ním i v Evropě. Cena je stanovena na 400 USD, tedy asi 9 300 korun bez DPH.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).