Domů » Články » Motorola Moto X na prvním videu, utajena nezůstala ani kompletní specifikace

Motorola Moto X na prvním videu, utajena nezůstala ani kompletní specifikace

Už delší dobu se spekuluje o společném dítku Googlu a Motoroly. Nyní se na internetu objevily specifikace a první video ukazující novinku v praxi.

Od doby, kdy Motorolu odkoupil Google, se prakticky nepřetržitě spekuluje o jejich společném dítku. Dosud víme, že bude k dispozici v nespočtu barevných variant, bude se vyrábět v USA a nabídne čistý Android. Díky uživateli KronikBudz z fóra reddit.com, který má k dispozici předprodejní variantu, se nyní máme možnost podívat na dvě videa zachycující zařízení.

Na prvním videu můžeme v praxi vidět hlasové ovládání Open Mic, které funguje i při zamčeném telefonu. Pokud vyslovíte některý z příkazů, obrazovka se odemkne (pokud nemáte nastavené heslo či gesto) a úkon se provede prostřednictvím Google Now, jako je zvykem i u dnešních Androidů.

Další video, které KronikBudz přidal na reddit.com, ukazuje běh aplikace CPU Identifier a změření vestavěným benchmarkem. Zde se objevuje několik nesrovnalostí – procesor je sice identifikován jako MSM8960 x2 (Qualcomm Snapdragon S4 Plus) na frekvenci 1,7 GHz, jako GPU je ale přítomno Adreno 320, což odpovídá čipu MSM8960T (Snapdragon S4 Pro). V benchmarku se však zařízení dostane se 34 715 body na horní příčky mezi Snapdragony 600, odpovídající by přitom bylo číslo mezi 27 000 – 30 000. 

   

   

Může se jednat o chybu benchmarku a nebo se nakonec v Motorole X Phone přeci jen objeví lepší čip typu Snapdragon 600. Nad použitým procesorem tedy stále visí otazník, víme ale, že zařízení bude mít 4,7palcový HD displej a 2 GB operační paměti.

 

Přístroj, který má k dispozici KronikBudz, je předprodejní verze pro amerického operátora AT&T, díky čemuž není vyloučeno, že tato společnost bude mít zpočátku exkluzivitu. Detaily o dostupnosti a ceně se dozvíme během srpna (možná již 1.8.), kdy by Motorola Moto X konečně měla být představena.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

Diskuze k článku

  1. Motorka (neregistrovaný)

    At uz to vydaj, snad ho uvolnej pristi tyden na Google I/O a za par mesicu bude k dostani i u nas :D v opacnem pripade reknu strejcovi z Nemec at ho koupi a posle postou, ou jee.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).