Domů » Bleskovky » Motorola Moto G 5G Plus dostává Android 11. Jaké novinky přináší?

Motorola Moto G 5G Plus dostává Android 11. Jaké novinky přináší?

Dříve americká, dnes skrz naskrz čínská značka Motorola je jedním z dobrých příkladů práce se softwarem. Motorola ve svých smartphonech vsadila na čistý systém s minimem zásahů, což jí umožňuje takřka bezpracně aktualizovat své modely na novější verze. Populární model s krkolomným jménem Moto G 5G Plus, který jsme testovali, se nyní dočkal aktualizace s neméně přitažlivým označením RPN31.Q4U-39-27-5.

Motorola moto g 5g plus uvod
Motorola Moto G 5G Plus

Ta přináší Android 11 se všemi benefity, jako jednorázová udělení oprávnění, plánování tmavého režimu, sdílení nablízku či záznam obrazovky. Specialitou pro Motorolu jsou poté vylepšené oznámení pro konverzace, zobrazování bublin pro příchozí zprávy na domovské obrazovce a ovládání médií přímo z panelu rychlých nastavení. Součástí aktualizace je také podpora 5G sítě operátorů Vodafone a O2 v České republice.

Motorola Moto G 5G Plus 2
Motorola Moto G 5G Plus

Kromě Androidu 11 se do Motoroly Moto G 5G Plus dostane také bezpečnostní patch z 1. února, což je na můj vkus trochu pozdě. Majitelé tohoto zařízení mohou aktualizaci vyhlížet v následujících dnech.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

2 komentářů

  1. Po aktualizaci se neda na telefon dovolat ze sítě Vodafone, zatím se dovolá pouze z T-Mobile.
    1.5.2021

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).