Domů » Bleskovky » Motorola Moto G (2015) se odhaluje na nových obrázcích: Od loňské generace ji téměř nerozeznáte

Motorola Moto G (2015) se odhaluje na nových obrázcích: Od loňské generace ji téměř nerozeznáte

Před několika minutami se na internetu objevily vůbec první rendery chystané třetí generace smartphonu Motorola Moto G (edice 2015). Obrázky se shodují s fotografiemi, které se objevily už minulý týden. Změn v designu není mnoho a méně zkušení uživatelé by oba modely od sebe na první pohled jen těžko rozpoznali.


Srovnání: Chystaná (vlevo) vs. současná generace Motoroly Moto G. Změny nejsou nijak výrazné, odlišnosti najdeme v rozmístění některých senzorů, naopak ovládací prvky zůstaly zachovány.

Telefon by měl pohánět čtyřjádrový Snapdragon 410 a ve výbavě dále najdeme 5″ HD displej, rozšířitelné vnitřní úložiště s kapacitou 8 GB a 13Mpx fotoaparát. Novinka by měla být oficiálně představena velice brzy a na trh se samozřejmě dostane s aktuální verzí Androidu 5.1 Lollipop.


Takto by měla vypadat bílá varianta letošní generace oblíbeného smartphonu Moto G

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

20 komentářů

 1. Martin P. (neregistrovaný)

  Pokud bude opět jen 8GB a 16GB verze bez slotu na SD kartu tak je to out i za 5000,-

  • lexx (neregistrovaný)

   Aktuální verze MotoG slot na SD kartu má …a i v článku píší o rozšiřitelné kapacitě. WTF?

  • Adam Kahánek

   Přesně tak, stačí pořádně číst, než člověk nějak zareaguje. Co mi však každopádně z nové Moto G vadí je to, že Motorola ponechala v dnešní době již dost ubohých 1 GB RAM. Měl jsem první Moto G, která právě na malou kapacitu operační paměti trpěla a Motorola se z toho stále nepoučila.

  • Adam Kahánek: Tak HD rozlišení má jiné nároky než FullHD+, tak jako je systém ve své čisté podobě s optimalizacemi Google aplikací („přínos“ Lollipopu). 1GB zde není až tak limitem ani překvapením.

   To mnohem větší kravinou je 8GB zabudované paměti, kdy až eMko přinese plnou podporu pam. karet. Kokotina. Ještě že se to u nás neprodává, resp. nemá ofic. distribuci.

  • Martin P. (neregistrovaný)

   To lexx (neregistrovaný) Dnes v 9:16

   Ne každá Moto G nemá slot na SD kartu, né každá je dual SIM nené každá je 4G.

  • Adam Kahánek

   UNI: Čteš vůbec, co píšu? Vlastnil jsem první Moto G rok a ne, 1 GB RAM tomu opravdu nestačí. Na to si stěžuje plno lidí, neustále se překresluje launcher, aplikace nezůstávají na pozadí, protože ji systém začne čistit, jakmile je více zaplněná,…

   MARTIN P.: První Moto G neměla slot na kartu, ale pokud vím, tak všechny ostatní ano (LTE a druhá generace). Takže jsi napsal nesmysl, protože první generace bude už dva roky stará za chvíli a aktuální verze už dávno mají slot na paměťovku.

  • Adam Kahánek: Tak podívej se, kam ten přístroj cílí. Střední segment. Tam 1GB s očekávaným užíváním (nic moc náročného, viz SoC) a s tím jak je optimalizovaná Google výbava a více méně se předpokládá, že nativní výbava je tak primárně užívaná. Pokud to člověk chce překopat nebo má vyšší nároky, máš na výběr z plejády přístrojů v množině +10-15tisíc…

   Tedy se mi zdá, že z přístroje děláš něco, co není:)

  • Adam Kahánek

   Já z něj nedělám nic, ale ty jsi úplně mimo svým názorem. Takový Zenfone 5, který je aktuálně cenově podobně, ne-li levněji, má 2 GB RAM, nemá ani čistý Android (má akorát dost dobře odlazené ZenUI) a lítá jak z praku. Potom si vezmeš Moto G s 1 GB RAM a čistým systémem a najednou uvidíš, jak telefon běhat nemá. Až někdy budeš mít Moto G v ruce, potom tady něco piš, jak tomu telefonu 1 GB RAM stačí.

  • Adam Kahánek: No zase se podívej, jak je zpracovaný Asus a jak Motorola, + garantovaná podpora. Zařízení a jeho cena je soubor několika vlastností:)

   Jsou tam i jiné vlivy, rychlost eMMC, RAMky (koukám že SoC umožňuje DDR2/3).

   Ne, RAM „out of box“ není problém tohoto modelu. Svým cílem toto postačuje. Na rozdíl od 8GB úložiště, což je pro uživatele past, s kterou nic nenadělá…

  • Adam Kahánek

   Ty jsi naprostý ignorant. Vidím, že diskuze s tebou nemá absolutně žádný smysl. Ty jsi nejchytřejší, nikdy jsi ten telefon neměl v ruce a tvrdíš, jak je to naprosto ok. Aneb všichni ostatní se mýlí, jen ty jsi letadlo.

  • Adam Kahánek: Problém je, že já hovořím o faktu, že HD + 1GB RAM a zvláště ve spojení s prakticky Vanilla OS a zvláště optimalizovaným Lollipopopem (Google apps) je ok. Ty hovoříš o tom, že jsi měl v ruce z nějakého důvodu zasekaný přístroj a děláš z toho specifikaci platformy.

  • Adam Kahánek

   Já hovořím o tom, že s tímhle mají problémy víceméně všichni majitelé Moto G, kteří ten telefon nějak aktivně používají. A ne, není to ok, dokážeš to už pochopit? V životě si ten telefon v ruce neměl, v mém okolí je minimálně pět lidí, co Moto G mají, aktuálně s Lollipopem a prostě to ok není. Přestaň ze sebe dělat chytrého, když jsi úplně mimo.

  • dave (neregistrovaný)

   Mám 1. generaci Moto G – rok a půl, aktuálně s Lollipopem a běhá naprosto v pohodě – 1GB není pro takovýto přístroj za tuto cenu žádná limitace. Od 3. generace bych ale 2GB očekával a to ne z důvodu limitace užívání telefonu, ale prostě jako fakt srovnání kroku s konkurencí a větším HW odstupem od Moto E.

  • Adam Kahánek: Dokážeš pochopit, že se bavíme o přístroji v první čtvrtině cenového spektra? Co myslíš, že ti asi přinesou ony peníze navíc? Ano, lepší vlastnosti pro aktivní užívání (já je jmenoval „vyšší nároky“. Ale tohle zařízení s 1GB je ok. Dave např. potvrzuje.

  • Adam Kahánek

   Dokážeš pochopit, že plno zařízení v téhle třídě už dávno má 2 GB RAM? A ne, neustálé překreslování launcheru při jakémkoliv aktivnějším používání není v pořádku. To je přesně známka nedostatku RAM. Zamysli se prvně nad tím, co píšeš, než to odešleš a trochu si obnov znalosti aktuálního trhu ty znalče.

  • Viz: UNI 30.06.2015 V 13:46

   Motáme se v kruhu. Konec.

  • Adam Kahánek

   Došly ti už nesmyslné argumenty?

  • Adam Kahánek: Absolutně ne, je je to stále dokola, viz viz…

   Nejsi schopen pochopit, že zvláště v nízkých cenových relací musí výrobce diferencovat, kde se promítne daná cena. Někdo nahoní parametry a je to k ničemu (viz článek někde tady, jak dopad Asus), někdo vyváží parametry, někdo dbá na kvalitu konstrukce,…

   Až u top modelů máš jakž takž právo očekávat, že to „má mít vše“, jak hromadu dostupných technologií, tak prémiové zpracování, tak svým způsobem zástupné tech. parametry.

   Ne na této straně cenové spektra.

   Moto G za danou cenu má vyvážené parametry a k danému účelu je vhodná.

 2. step221 (neregistrovaný)

  Zlata 1. generace ted uz nemaj co nabidnout a je to porat dokola.

  • Adam Kahánek

   Souhlas, je to nic moc. Snapdragon 410 není oproti 400 skoro žádný pokrok a zachování 1 GB RAM už vůbec ne. Nová Moto G měla mít něco jako Snapdragon 615, 2 GB RAM a 3000mAh baterku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).