Domů » Bleskovky » Motorola model Moto G neprodává se ztrátou, zisk je ale minimální

Motorola model Moto G neprodává se ztrátou, zisk je ale minimální

Motorola představila v listopadu velmi zajímavý model Moto G, který vyniká především díky skvělému poměru cena & výkon. Nízká cena řadu lidí zaskočila a dokonce se spekulovalo, že Motorola telefon podává se ztrátou, byť se toto tvrzení společnost snažila vyvrátit ústy tiskového mluvčí. 

Nyní do problému vnesla větší světlo výzkumná společnost TechInsights, která spočítala cenu komponentů v 16GB verzi Moto G na 123 dolarů (2 560 Kč). Když k této částce přidáme licenční poplatky, balení, dopravu a marketing, může Motorola při koncové ceně 199 dolarů (4 000 Kč) dosáhnout zisku okolo pěti procent. 

 

Pět procent je výrazně méně než kolik na svých telefonech vydělá Samsung, HTC, nebo Apple. Přesto tento krok od Motoroly vytvoří tlak na konkurenční společnosti a donutí je promyslet další cenovou politiku. Nepřímo to povede ke snaze snížit ceny od dodavatelů komponentů pro chytrá zařízení. Motorola od nákupu Googlem zatím prodělala více než dvě miliardy dolarů, ale letos se ji podařilo představit dva z velmi zajímavé telefony. Moto X dokázala vystoupit z davu koncem honu za vyšším výkonem a velkými možnostmi personalizace a Moto G do nižší cenové kategorie přinesla neočekávané specifikace.

David Podzimek

Subscribe
Upozornit na
guest
20 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments