TOPlist

Motorola Edge 30 a Moto G 5G na tiskových snímcích. Čím nás překvapí?

Motorola Edge 30 3

Motorola se chystá uvést na trh dva nové smartphony spadající do střední třídy. Jedním z nich bude Motorola Edge 30, která doplní současný vlajkový model Motorola Edge 30 Pro. Druhým pak bude nová generace Moto G 5G. Na internet se v tomto týdnu dostaly tiskové obrázky obou telefonů, a tak se pojďme podívat, co Motorola chystá.

Motorola Edge 30: vlajkový model s parametry při zemi

Připravovaná Motorola Edge 30 nabídne podobný design jako úřadující vlajková loď s přídomkem Pro, avšak celek má být zabalen do kompaktnějšího těla. Displej nabídne úhlopříčku 6,5″, opět se bude jednat o pOLED panel s vysokou obnovovací frekvencí 144 Hz a výřezem pro selfie kamerku.

Motorola Edge 30 1

Fotovýbavu na zádech budou tvořit tři samostatné fotoaparáty: hlavní a širokoúhlý dostanou rozlišení 50 megapixelů, k ruce jim pak bude 2Mpx pomocník pro snímání hloubky scény.

Motorola Edge 30 2

Oproti Motorole Edge 30 Pro se dočkáme několika výkonnostních ústupků. Mozkem zařízení se stane čipset Qualcomm Snapdragon 778G+ doplněný o 6 nebo 8 GB RAM. Úložiště má být nabízeno v kapacitách 128 nebo 256 GB. Telefon má být dále vybaven 4200mAh akumulátorem s podporou rychlého 33W nabíjení. Obrázky zad s kapkami naznačují, že telefon dostane alespoň nějakou formu voděodolnosti.

Moto G 5G (2022): střední třída z druhého konce nabídky

Druhý chystaný telefon bude rovněž spadat do střední třídy, byť z její spodní strany. Moto G 5G (2022) bude lákat na podobný design a zřejmě také na voděodolnost, ovšem v ostatní výbavě bude patrné větší množství ústupků.

Moto G 5G 1

Jeden se týká hned displeje. Motorola prý nasadí 6,53″ LCD zobrazovač s pouhým HD+ rozlišením, situaci alespoň částečně zachrání vyšší obnovovací frekvence 90 Hz. Kompromisy musíme očekávat i od fotoaparátu – hlavní snímač sice oslní vysokým rozlišením 50 Mpx, ovšem na širokoúhlou kamerku musíme zapomenout – namísto ní zde najdeme dvojici 2Mpx kamer pro hloubku a makro.

Moto G 5G 3

Mozkem telefonu se stane čipset MediaTek Dimensity 700 doplněný o 4 nebo 6 GB RAM. Úložiště bude nabízeno v kapacitě až 256 GB s možností rozšíření paměťovou kartou. Těšit se také můžeme na 5000mAh akumulátor s podporou 15W nabíjení.

Moto G 5G 2

Kdy Motorola své novinky představí, v tuto chvíli nevíme, ale vzhledem k úniku tiskových snímků očekáváme premiéru v nejbližších týdnech.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku